[Alındı] Ryzen 5 1600 ve Gigabyte Rx580 Sistem

Pendik'te oturuyorum mağazalarından almam mümkün değil. Zaten şuan Hepsiburada.com'dan Sapphire RX 570 Nitro+Oc 8 GB ekran kartını sipariş verdim 20 gündür bekliyorum tedarik sıkıntısı varmış AMD tarafında birkaç siteyle görüştüm, tahmini olarak 1 ay sonra gelecekmiş bende eğer para iadesi alırsam belki alabilirim ordan diye düşünmüştüm fakat bu garanti işi önemli benim için, siz neden bulaşmayın dediniz acaba.

Mağazadan elden alın diye demedim. Nanokatalog ürünleri yurt dışından getiriyor. Bu yüzden İstanbul şubesinde olan ürünü hızlıca kargolama imkanları olur. Aksi durumda ise yurt dışından gelişi sancılı ve uzun olabiliyor. "Kargo uçağı haftaya gelecek, sayımdan sonra ürününüz gönderilecek" gibi laflarla süreci uzatabiliyorlar. Yani özet geçmek gerekirse İstanbul stoklarında varsa sipariş verirsen hızlıca gelir. Ara konuş sor öyle sipariş ver . Ama yurt dışından getireceklerse, 50-100 neyse fazla ver başka yerden al.

Hayırlı olsun. Kimse de sormamış stok fanın amd yazısını nasıl üste getirdin? :)

SM-N910C cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

İşlemci soğutucu ile işlemci fanı arasındaki vidaları sökerek fanı yeniden konumlandırmak mümkün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi Bios sürümünü kullanıyorsun ve sisteminin açılış süresi(coldboot) kaç sn/dk sürüyor acaba?
Sayısal olarak hatırlamıyorum ama MSI'ın programıyla bios güncellemesi kontrol ettiğimde "en güncel sürüm" diye yazmıştı.
25 saniyede açılıyor. Başlangıç programlarını biraz azaltsam hızlanır aslında ama gerek görmüyorum. :)

Hayırlı olsun. Kimse de sormamış stok fanın amd yazısını nasıl üste getirdin? :)
Fanı söküp 90 derece çevirip geri taktım. :D

Sayısal olarak hatırlamıyorum ama MSI'ın programıyla bios güncellemesi kontrol ettiğimde "en güncel sürüm" diye yazmıştı.
25 saniyede açılıyor. Başlangıç programlarını biraz azaltsam hızlanır aslında ama gerek görmüyorum. :)

Fanı söküp 90 derece çevirip geri taktım. :D

Bu konularda biraz cahilim fakat SSD li sistemin 3-4 saniyede açılması gerekmiyor mu ?

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı