[Alındı] Samsung 23.5" LC24F390FHMXUF

Hocam bunu doğruluyor musunuz ?
Bence tamamen yalan gibi.
Fiyatına göre 60HZ 4ms VA panel iyi değil mi? Keşke 75 olsaymış :(

sssss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunu doğruluyor musunuz ?
Bence tamamen yalan gibi.
Fiyatına göre 60HZ 4ms VA panel iyi değil mi? Keşke 75 olsaymış :(
Eki Görüntüle 218393

Hepsiburada'daki yorum galiba.
Çoğunlukla oyun oynamak için almıştım, bir çoğunlukla oyun oynamak istiyorsanız VA Panel değil TN panelli monitör tercih etmeniz gerekir ki piyasada bir sürü var. Bu monitör hem normal kullanım hem de standart oyun deneyimi için ideal, gidip bu monitörü ben full oyun oynarım çok akıcı olsun derseniz tabii ki hayal kırıklığına uğrarsınız. Sizin aradığınız TN panel 1 ms 75 veya 144 Hz monitördür. Öncelikle ürün satın alacak kişi neye ihtiyacı var iyi saptamalı ve araştırıp ürünü satın almalı.

Flicker olduğu doğru ama monitöre başka açıdan bakarsanız siyah renk üzerinde köşelerde fark ediliyor. Onun dışında normal monitör karşısında iken ışık sızması gözükmüyor. IPS panellerin vermiş olduğu ışık sızması rahatsızlığını kesinlikle vermiyor.

Ben bu monitörü hem göz sağlığı açısından hem de günlük kullanım (film, müzik, internet) ve güzel bir oyun deneyimi sunması açısından aldım ve memnun kaldım.

Hepsiburada'daki yorum galiba.
Çoğunlukla oyun oynamak için almıştım, bir çoğunlukla oyun oynamak istiyorsanız VA Panel değil TN panelli monitör tercih etmeniz gerekir ki piyasada bir sürü var. Bu monitör hem normal kullanım hem de standart oyun deneyimi için ideal, gidip bu monitörü ben full oyun oynarım çok akıcı olsun derseniz tabii ki hayal kırıklığına uğrarsınız. Sizin aradığınız TN panel 1 ms 75 veya 144 Hz monitördür. Öncelikle ürün satın alacak kişi neye ihtiyacı var iyi saptamalı ve araştırıp ürünü satın almalı.

Flicker olduğu doğru ama monitöre başka açıdan bakarsanız siyah renk üzerinde köşelerde fark ediliyor. Onun dışında normal monitör karşısında iken ışık sızması gözükmüyor. IPS panellerin vermiş olduğu ışık sızması rahatsızlığını kesinlikle vermiyor.

Ben bu monitörü hem göz sağlığı açısından hem de günlük kullanım (film, müzik, internet) ve güzel bir oyun deneyimi sunması açısından aldım ve memnun kaldım.
Emek vermişsiniz yazmışsınız hocam, teşekkürler.
Yaza doğru yeni modeller çıkacakmış ve bunun fiyatı düşer o zaman sipariş veririz hayırlısıyla.

Eğer AMD kart kullanıyorsanız ve FreeSync desteği de varsa ne yapın edin Freesync destekli monitör alın oyunlar inanılmaz derecede akıcı oluyor.

Emek vermişsiniz yazmışsınız hocam, teşekkürler.
Yaza doğru yeni modeller çıkacakmış ve bunun fiyatı düşer o zaman sipriş veririz hayırlısıyla.

HB'nin KDV indirimlerini kovala derim, çok uyguna geliyor ki ben öyle aldım 630 TL civarına geldi KDV indirimi ile TR piyasasındaki en düşük fiyatı bu, Doların yüksek olduğu dönemde bu monitör 1000 TL barajını geçmişti 5-6 aydır bu monitörü takip ediyordum oradan biliyorum.

Bende BenQ EW2440HZ modeli ile bunun arasında kalıp bunu aldım. Cidden güzel bir monitör.

Yanlız ben Nvidia ekran kartı kullanıyorum. Özel çözünürlük ile 75 Hz'ye alırsam kullanır mıyım? Yoksa illa AMD kart mı lazım?

-Güncelleme-

Nvidia kullanan arkadaşlarım, gerçek zamanlı 75 Hz kullanmak için FreeSync'i kapatmalı ve Nvidia -> Denetim Masası -> Çözünürlük değiştirme sekmesinden özel çözünürlük oluşturma ile monitörü 75 Hz ye O.C. edeceksiniz. Bu sayede hep 75 Hz'de kullanırsınız.

Nvidia ekran karti ile FreeSync açmak yırltılma yapmakta.

Nvidia ekran kartı ile FreeSync açılmaz ki, daha doğrusu çalışmaz. FreeSync özelliği uyumlu AMD ekran kartları ile çalışıyor. 75 Hz'e oc. yapılabilir mi? Emin değilim FreeSync aralığı olduğu için ekran sapıtabilir. o yüzden AMD ekran kartı kullanan ve FreeSync özelliğini aktif olarak kullanan arkadaşlara OC yapmalarını önermem. Nvidia kart kullananlar deneyebilir.

Nvidia ekran kartı ile FreeSync açılmaz ki, daha doğrusu çalışmaz. FreeSync özelliği uyumlu AMD ekran kartları ile çalışıyor. 75 Hz'e oc. yapılabilir mi? Emin değilim FreeSync aralığı olduğu için ekran sapıtabilir. o yüzden AMD ekran kartı kullanan ve FreeSync özelliğini aktif olarak kullanan arkadaşlara OC yapmalarını önermem. Nvidia kart kullananlar deneyebilir.
Yapılabilir mi ne? Ben yaptım. FreeSync %50 monitör %50 ekran kartı bazında çalışır. Yani senin Nvidia ekran kartın olsa bile Freesync'i açarsan ekranda çok az iyileşme olur.

Bu ekranın paneli zaten 75 Hz. Fabrika çıkışlı. Yani Nvidia ekran kartı kullanan herkes 75'i görebilir.

Berbat ghosting sorunu var bu ekranda...

Hem de oyun oynanmayacak seviyede.

Zamanım olursa video çekeceğim.

Berbat ghosting sorunu var bu ekranda...

Hem de oyun oynanmayacak seviyede.

Zamanım olursa video çekeceğim.
Bende yok. Eğer mağazaya gidip denerseniz, aldığınız ekranda olmaz.

Ama yok direkt alırsanız, her monitörde bir şey çıkar.

Ben de yok. Eğer mağazaya gidip denerseniz, aldığınız ekranda olmaz.

Ama yok direkt alırsanız, her monitörde bir şey çıkar.

Öncelikle 1ms BenQ kullanmış biriyim ayrıca evde eski AOC ekranım var.
Bu ekranı mağazaya gidip görüp aldım.
250 TL olan eski 1366x768 monitörümde bulunan ghosting bu ekrandan az.

İnanılır gibi değil gerçekten.
Bakın test edin sizde göreceksiniz.

Tabi bunun için ghostingin önce ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Oyun oynarken gözlerimi gerçekten çok rahatsız ediyor.
Birkaç örnek vereyim deneyecekler denesin.
Knightonline yükleyin anvil cihazının olduğu yerde, zemindeki taşa bakarken ileri geri çekin ve o dehşet ghostingi görebilirsiniz. Ayrıca Folk köyüne ışınlanın. Orada zemin yeşil siyahtır. Yürüdükçe o berbat ghostingi görebilirsiniz.

CS:GO, Rust, H1z1 hepsinde ghosting.

En basiti siyah arka plana sahip bir web sayfası açın ve yazılar beyaz olan bir web sayfası bulun.

Sayfayı aşağı kaydırın ghosting neymiş görün.

800 küsür TL verip sonuna kadar ghosting yaşamak bu olsa gerek. Uygun bir zamanda video çekeceğim. Ama şu kadarını söyleyeyim böyle rezalet bir monitör görmedim. Film ve videolarda iyi ama oyunlarda berbat.

Siz ghosting yok demişsiniz. Emin misiniz acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı