[Alındı] Samsung40JU6470 40"102Ekran[4K]Ultra HD TV ve Logitech F710

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
2 ürün için ayrı konu açmak istemedim. Ürünü teknosadan arkadaşım vasıtasıyla 2.090 TL'ye aldım normal fiyat aralığı 2.100 - 2.400 arası değişmekte İnternet üzerinde 2.050'ye kadar bulabilirsiniz, uzun uzun inceleme yapacak zamanım olmadı ama ilk izlenimlerim oldukça iyi hatta beklentimin çok üzerinde diyebiliriz, ürünün en sevdiğim özelliği FHD görüntüleri UHD'ye uyarlama teknolojisi akşam Technopat YouTube kanalından video izlerken şok oldum görüntü kalitesi düşük olmasına rağmen görüntünün 4K olduğunu zannettim sonra İnternet hızım aklıma geldi saçmalama dedim :ROFL:. Özelliklerini altta paylaştım yine biz Technopat'ları ilgilendir önemli özelliklerini özet geçim; USB 3.0 girişi mevcut, kablolu kablosuz İnternet bağlantı seçenekleri var kablosuz bağlantı teknolojisi hakkında bilgi bulamadım ama bağlantı hızı süper büyük ihtimalle ac desteği vardır, optik ses çıkışı var, MHL desteği var, önemli bir kısım bence 24p / 25p / 30p / 50p / 60p (FPS) kare oynatma seçenekleri mevcut. Yani 4K yayın destekliyor ve saniyede 60 kare oynatabiliyor bu TV ve TRT4K izlenebiliyor resimlerde var zaten, bu da Samsung tarafından geliştirilen ve çok beğendiğim bir teknoloji. Upscaler teknolojisi sayesine full HD yayınları 4K'ya uyarlıyor ve sonuç gerçekten şaşırtıcı, işletim sistemi ise bir bayağı konuşulup bir türlü somut olarak göremediğimiz tizen işletim sistemi çoğu yorumlarda Samsung'a bayağı giydirilmiş tizen yüzünden ama benim ilk izlenimlerim oldukça iyi oldu. Takılma bekleme vesaire olmadı ve tepki süresi oldukça iyi bir akıllı kumanda olsa daha aktif kullanılabilir özellikler, benim akşam en çok kızdığım nokta kendi markası olmayan akıllı telefonlarda bir takım kısıtlamalar olması Samsung'un TV&Remote yazılımını telefonuma indirdim akıllı kumanda özelliğini kullanacaktım ki bana
Screenshot_2016-02-25-08-53-04.jpg

bu yazıyı çıkarttı. Eleştirim bu konuda bayağı ayır oldu açıkçası bende sinirden biraz giydirdim Samsung'a neyse devam edelim ekran yansıtma var. Oldukça iyi çalıştığını söyleyebilirim, Smart view uygulaması ile telefonunuzdaki bütün resim, video ve müzikleri başarılı bir şekilde TV'nize aktarabiliyorsunuz denedim gayet başarılı çalışıyor, ekran parlaklığını ekrandaki görüntüye göre ayarlaması da çok hoşuma giden özellikler arasında. Görüntüler oldukça akıcı kanal geçişleri oldukça iyi kanal arama kısmını bulamadım akşam belki vardır gözümden kaçmıştır belki yine bakacağım. Ses konusunda da oldukça iyi sesi %20 kadar açınca bile bir orta boy oturma odasında rahatlıkla izlenebilir oluyor bass tiz ayarları da oldukça iyi, oyun modu var bilgisayar ile TV arasındaki tepki süresini oldukça minimize ediyor. Görüntüde tearing yani ekran yırtılması dediğimiz olayın olmasını engelliyor, spor modu var bu modu açınca ses gerçekten çok değişiyor sanki tribün eve gelmiş gibi oluyor gerçi ben futbol hastası değilim ama ilgilenen arkadaşlar için yazayım dedim. :) Hoşuma giden diğer özellik kanal listesini USB belleğinize aktarabiliyorsunuz yine USB bellekten içeri aktarabiliyorsunuz. Örneğin ben donanım haber'den bir arkadaşın sıralı kanal listesini yükledim, bir de kutu içinden küçük bir kart çıkıyor bu kart sayesinde digiturk ve d-mart cihazlarının kartları tv'ye entegre edilebiliyor. Genel itibari ile ilk izlenimlerim doğrultusunda üründen memnun kaldım.
Diğer ürünüm hakkında bir şey söylemeye gerek yok zaten incelemesi mevcut benimde eleştireceğim noktalar evet F710 normal gamepadlerden biraz ağır bunun sebebi piller ve titreşim motorları olsa gerek bir de tuşlarda yumuşaklık hissi yok tık tık ses çıkartıyorlar ama ergonomi açısından oldukça iyi. Yakın zamanda güzel bir HDMI kablo alıp bilgisayarın ve tv'nin ortak performansına bakacağım onun için ayrı konular açarım. Şimdilik bu kadar, inşallah yararlı bir konu olur. Resimler düşük ışıkta Asus Zenfone 2 ile çekildi.

DLNAVar
Ekran Formatı16:9
Görüntü Çözünürlüğü3840 x 2160 Piksel
Smart TvVAR [TIZEN]
Uydu AlıcısıVAR
[TBODY] [/TBODY]
Diğer
Ürün Ağırlığı (NET) (kg)1-20 Arası (yaklaşık 3-5 kilo arası bence)
Garanti Süresi (Ay)24
Yurtdışına SatışYok
Stok koduEVSAMUE40JU6470
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Özellikleri
Panel TipiLED
Ekran Ebatı40" / 101 cm
Video FormatıUltra HD 4K
Ekran Boyutu40"
UHD Desteği
Full HD Desteği
Var
Var
[TBODY] [/TBODY]
Genel Özellikler
Scart1 x Scart
HDMI Girişleri4 ( HDMI 2.0 )
USB Bağlantısı2 USB 2.0 1 Adet USB 3.0
[TBODY] [/TBODY]
Ses Özellikleri
Ses Çıkışı10W x 2
[TBODY] [/TBODY]
P_20160224_195402.jpg
P_20160224_195413.jpg
P_20160225_000613.jpg
P_20160225_071027.jpg
P_20160225_071133.jpg
P_20160225_071300.jpg
P_20160225_071301.jpg
P_20160225_071405.jpg

Dosya Ekleri

• P_20160225_071426.jpg
    P_20160225_071426.jpg
    142,5 KB · Görüntüleme: 223
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı