Alıntı ve Taslak Ekran Görüntüsü Nereye Kaydediliyor?

plexies

Hectopat
Alıntı ve taslak uygulamasında her ekran görüntüsü aldığımda nereye gittiğini bilmek istiyorum. Ayarlardan kurcaladım Microsoft'un makalelerine baktım bir türlü bulamadım. Sanırım kaydetmiyor ama nasıl açabilirim kaydetmesini?

Çözüm
Bilgisayarınızda iki farklı konumda kaydediliyor. Aşağıdaki kodu Çalıştır(Win+R) yapıştırın.
  1. C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Packages\Microsoft.ScreenSketch_8wekyb3d8bbwe\TempState
  2. C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\TempState\ScreenClip
Başlat simgesine sağ tıklayarak ya da Windows+R tuşu ile çalıştır açın.
Çalıştır arama kutusuna %appdata% yazın.
Sonrasında aşağıdaki konuma gidin.
Kod:
Disk:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Packages\Microsoft.ScreenSketch_8wekyb3d8bbwe\TempState
Burada kaydetmeseniz bile her ekran görüntüsünün bir kopyası bulunuyor.

Ben Lightshot yazılımını kullanıyorum. Size de tavsiye ederim. Resimleri kaydedeceğiniz yerin konumunu seçebilirsiniz. Ayriyeten sadelik ve kullanım açısından halen Windows'un sunduğu yazılımdan daha iyi çalışıyor.

Bilgisayarınızda iki farklı konumda kaydediliyor. Aşağıdaki kodu Çalıştır(Win+R) yapıştırın.
  1. C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Packages\Microsoft.ScreenSketch_8wekyb3d8bbwe\TempState
  2. C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\TempState\ScreenClip

Çözüm

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı