Alışkanlıklarınızı bırakmak için ne yapıyorsunuz?

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
10. sınıftayım son zamanlarda bilgisayar oyunlara bayağı sardım için oyunları bırakmaya başladım.
Öyle de oldu, oyunları bir anda kökten bıraktım ama YouTube videolara sarmaya başladım (birkaç oyun videolarını bıraktım).

Sizler alışkanlıklarınızı bırakmak için ne yaptınız veya ne yapıyorsunuz, bana da YouTube oyun videolarını bıraktırma tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube oyun videoları izlemek mi yoksa ders çalışmak mı? Video izlemek daha cazip gelir değil mi? Bu yüzden daha zor bir şeyle kıyasla. Mesela bu yerine YouTube oyun videoları izlemek mi yoksa ders çalışmayıp sınıfta kalıp okuyamayıp büyüyünce işsiz kalmak mı? Böyle yaparsan otomatik olarak ders çalışmayı isteyeceksin. Biraz garip oldu ama tavsiyem bu :D.

-

10. sınıftayım son zamanlarda bilgisayar oyunlara bayağı sardım için oyunları bırakmaya başladım.
Öyle de oldu, oyunları bir anda kökten bıraktım ama YouTube videolara sarmaya başladım (birkaç oyun videolarını bıraktım).

Sizler alışkanlıklarınızı bırakmak için ne yaptınız veya ne yapıyorsunuz, bana da YouTube oyun videolarını bıraktırma tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben oyunları bırakmak için film izlerim, film izlemeyi bırakmak için oyun oynarım.
Her gün evdesin oyun oynamayıp, video falan da izlemezsen zaman geçmez.
Kitap okumaya çalış, satranç oyna ders çalış ama nereye kadar 14-15 saat ne yapcan evde.

-

Ben oyunları bırakmak için film izlerim, film izlemeyi bırakmak için oyun oynarım.
Her gün evdesin oyun oynamayıp, video falan da izlemezsen zaman geçmez.
Kitap okumaya çalış, satranç oyna ders çalış ama nereye kadar 14-15 saat ne yapcan evde.

Kendim bırakmak istiyorum başkaları oyun videolarını bırakmalısın diye bana öyle bir şey söylemedi.

Kendinize faydalı olabilecek hobiler edinmeye çalışın. Mesela oyun videosu izlemek yerine Js ya da artık hangi dilde istiyorsanız onunla alakalı eğitim videosu izleyin. Ya da bir site açın WP falan kullanmayı öğrenin. Kısaca kendinize ileride ya da bugün faydalı olabilecek özellikler kazandırmaya çalışın.

Verdiğim örneklerden ilerleyeyim
  • WP'yi gayet iyi biliyorsunuz, site kurma konusunda freelancer olarak çalışabilirsiniz.
  • Js biliyorsanız bot yazabilirsiniz. Yine aynı şekilde yaptığınız botları da satabilirsiniz.
Bir alışkanlıktan kurtulmak için bu şekilde bir yol izlerseniz kendinize de faydalı olursunuz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı