Alışveriş siteleri güvenilir mi?

Ben hepsiburada.com üzerinden 1 hafta önce laptop alışverişi gerçekleştirdim. Şansıma bir sıkıntı çıkmadı, önemli olan satıcılara dikkat etmeniz onların puanlarını ve yorumlarını dikkatlice okuyun.

Bu sitelerde aşırı derecede düşük puanlı bir satıcılar oluyor mu? Bunları site yönetimi barınıdırıyor mu veya devam ediyor mu böyle bir şeye? Herhangi bir denetleme mekanizması var mıdır?

Bazen de dikkatli olmak lazım. Piyasası 1500 civarı olan ASUS TUF B550-PLUS anakart Akakçe'de 1250TL olduğunu görünce hemen almaya koşmuştum. Sonraki aşağıdaki olay yaşandı.

Bu arada GittiGidiyor'dan aldım. Ama iade kısmı sorunsuzdu. Bu durumda Hepsiburada, N11, GittiGidiyor siteleri aracılık konusunda hakkını veriyorlar. Ama Trendyol için ilgisizler diye duymuştum. Bir telefon aldım Trendyol'dan ve sıkıntı çıkmadı.

Şimdi siteler sizin satıcı ile kolay irtibat kurma noktanız güvenilirlik konusunda evet güvenilir bu alışveriş yaptığınız siteler güvenceniz lakin pişman olma gibi bir hususuna siteler karışmaz mesela.
Ben bundan birkaç ay önce falanca markadan falanca ürün almak için bir alışveriş yaptım lakin.
Bu ürünün çok fazla sayıda çakması üretildiği ve çok da belirgin olmadığı için çakma hususu satıcı seçerken akla karayı seçtim sonra çakma sattığını öğrendim bu satıcının ve o site ile irtibata geçtim bana kargoyu açmadan kargocuyu geri gönderin onlar sorununuzu çözerler dediler ve bende öyle yaptım ve bir sorun yaşamadım.
Uzun lafın kısası sizle satıcı arasında olan bir şeyden siteyi sorumlu tutamayız
Sağlıklı günler...

Yeni konular

Geri
Yukarı