Alkol Cezasına Nereden Bakılıyor?

AAAplus

Kilopat
1-2 ay önce parkta alkol tüketirken, umumi alanda alkol tüketmekten dolayı ceza aldım polis geldi imza falan attırdı. Her neyse 1 ay içinde E-Devlet'e düşer dedi ceza fakat E-Devlet'e girdiğim zaman trafik cezaları kısmı falan mevcut bu cezanın nerede olduğunu bulamadım, telefonuma mesaj falan da gelmedi. Polis bir ihtimal cezanın yazılmayabileceğini de söylemişti fakat şimdi yazıldıysa ve göremediysem yazıldığını faiz falan işler bir şey olur diye korkuyorum. Nereden kontrol edebilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Son bir yıl içerisinde adınıza kayıtlı sürücü belgesine ve(ya) şahsınıza yazılan herhangi bir ceza bulunamadı.

Ceza yazılmamış yani, öyle mi?

Yaklaşık üç ay önce radara yakalandım, bir süre e-devlet üzerinden takip ettim ancak sistemde herhangi bir ceza görünmüyordu. Bende doğal olarak sanırım radar açık değildi diye düşündüm. Bu düşüncem dört günce PTT çalışanının eve gelip, bana ceza kağıdına imza attırmasıyla son buldu :) Belki senin cezan da sisteme düşmedi ancak direkt eve getirebilirler.

Peki diyelim ki yazıldı ama sistem de gözükmüyor, cezanın artması, faiz gibi bir şey olabilir mi? Miktar artar mı yani?

Hocam cezalar o kadar sonra geliyor ki. Ben böyle bir şey yapmamıştım diyorsun. Er geç gelecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı