Alkol ürünlerine %40 civarı büyük zam

Parasıyla bile zehirlenemiyor millet. Anlamadığım bir nokta var.

Bu adamlar bu zam işini para kazanmak için yapıyor olamazlar artık, bir şişeden 230 lira fazla kar edecekler ama buna karşılık 2 şişe eksik satacaklar belki de. Bunun kaçta kaçı maliyetki zaten ? Finalde ürünü kendi üreticisinin belirlediği fiyatın kaç katına çıkıyor ve bu da satılan her eksik şişeden kayıp kar marjının zam sonrası potansiyel kazanılacak paradan fazla olması ile sonuçlanıyor. Ürün direkt vergi çünkü.

Şimdi kimse içen bir yolunu bulup içiyor demesin o radde çoktan geçildi ben oldum olası içmem ancak içene de afiyet olsun sıkıntı yok. Belki de ben yanlış hesap yapıyorum düzeltecek arkadaşlar buyursun.

Parasıyla bile zehirlenemiyor millet. Anlamadığım bir nokta var.

Bu adamlar bu zam işini para kazanmak için yapıyor olamazlar artık, bir şişeden 230 lira fazla kar edecekler ama buna karşılık 2 şişe eksik satacaklar belki de. Bunun kaçta kaçı maliyetki zaten? Finalde ürünü kendi üreticisinin belirlediği fiyatın kaç katına çıkıyor ve bu da satılan her eksik şişeden kayıp kar marjının zam sonrası potansiyel kazanılacak paradan fazla olması ile sonuçlanıyor. Ürün direkt vergi çünkü.

Şimdi kimse içen bir yolunu bulup içiyor demesin o radde çoktan geçildi ben oldum olası içmem ancak içene de afiyet olsun sıkıntı yok. Belki de ben yanlış hesap yapıyorum düzeltecek arkadaşlar buyursun.

Evet maalesef artık işin tadı çok kaçtı, 70'lik rakı 700 TL olduğunda inanın bana en az 450 TL'si vergilerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı