All in One mı Mini Masaüstü mü?

TiredWarrior

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar basit kullanım için ( İnternette dolaşılacak, Tivibu izlenecek, Microsoft Office programları kullanılacak ) bilgisayar almayı planlıyorum. Yinede eski teknoloji olmaması önceliğim, uzun ömürlü olması için.

Fazla yer kaplamaması öncelik olduğundan All in One ve Mini Masaüstü seçeneklerine yöneldim. Ancak bu iki seçenek hakkında da hiçbir fikrim yok. Alacağım ürünün en az 5-6 sene rahat şekilde götürmesini istiyorum. 2- 3 sene içinde kasmalar yavaşlamalar vs. istemiyorum.

İki seçenek karşılaştırıldığında,

Hangisi daha uzun ömürlü olur?
Fiyat performans olarak hangisi daha iyi?
Birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları neler?
Hangisini tavsiye edersiniz ve neden?

Tavsiye ettiğiniz seçenek üzerine ürün tavsiyesi yaparsanız memnun olurum. Bütçe 2000 - 2500 arası olabilir, biraz daha zorla daha iyisi var denilirse 3000 TL'yi zorlayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mini-STX sistem.

Kendi sistemini kendin topla.
Toplam 1.670 TL ediyor.

G4600, i7 7600U'dan biraz daha performanslı. Hepsi bir bilgisayarların bazılarında "U" serisi işlemciler kullanılıyor. Eğer hepsi bir bilgisayar satın alacaksan "HQ" serisi işlemcileri olanlara yönel, örnek i7 7700HQ gibi.

Alternatif Mini-ITX sistem 2.200 TL bununla çok iyi oyunda oynarsın.
Olmaz da 2-3 sene sonra işlemci yetmediğinde, ikinci el pazarından neredeyse beleş diyebileceğimiz ucuzlukta 7. nesil i5 veya i7 işlemci satın alıp sistemini yükseltebilirsin.

Son düzenleme:
İşlemcisi biraz daha iyi ama harici ekran kartı yok, yani oyun oynayamazsın.

Hocam oyun düşünmüyorum kendi dizüstü bilgisayarım var. 24 yada 27 inch bir ekran almayı planlıyorum. Kullanım olarak tivibu, internet tarayıcısı, office programları dışında kullanılmayacak.

Hocam oyun düşünmüyorum kendi dizüstü bilgisayarım var. 24 yada 27 inch bir ekran almayı planlıyorum. Kullanım olarak tivibu, internet tarayıcısı, office programları dışında kullanılmayacak.
O zaman böyle hazır marka mini PC al ama içerisinde HDD varsa sonradan SSD ile değiştir. Harici ekran kartı olmayan bir mini PC alacaksan, dahili grafik işlemcisi en azından HD 530 yada HD 630 olsun. Daha kötü olursa, uzun vadeli kullanım senaryona göre, dahili grafik işlemcisi film izlerken bile büyük sıkıntılar yaşatabilir. Ürünlerin özelliklerinde "mağazalarda" bazen dahili grafik işlemcisinin modeli yazmayabilir. O yüzden işlemcisinin modeline bak ve o modelin resmi sitesinden içerisindeki dahili grafik işlemcisini kontrol et.

O zaman böyle hazır marka mini PC al ama içerisinde HDD varsa sonradan SSD ile değiştir. Harici ekran kartı olmayan bir mini PC alacaksan, dahili grafik işlemcisi en azından HD 530 yada HD 630 olsun. Daha kötü olursa, uzun vadeli kullanım senaryona göre, dahili grafik işlemcisi film izlerken bile büyük sıkıntılar yaşatabilir. Ürünlerin özelliklerinde "mağazalarda" bazen dahili grafik işlemcisinin modeli yazmayabilir. O yüzden işlemcisinin modeline bak ve o modelin resmi sitesinden içerisindeki dahili grafik işlemcisini kontrol et.

Kendi sitesinde Intel® Entegre Grafikler olarak yazmışlar

ThinkCentre M700 Tiny | Büyük Kuruluşlar için 1L Masaüstü Bilgisayar | Lenovo (TR)

Sanalmarketim de Intel HD Graphics 530 yazmışlar

İstanbul Bilişimde Intel® HD Graphics 510 yazmışlar

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı