All-in-One sistem DDR3L RAM tavsiyesi

kayapater

Kilopat
Makaleler
5
Şu an all-in-One PC için DDR3L 8 GB SO-DIMM CL11 1600 MHz bir RAM'e ihtiyacım var (PC'de laptop parçaları kullanılıyor.). İnternetten yaptığım araştırmalarda bu özellikteki RAM'lerin fiyatları, 300-400₺ arasında. Size asıl sormak istediğim; nereden, hangi siteden, hangi markadan almalıyım?
Aşağıya örnek olarak 2 tane siteden link bırakıyorum. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Kingston KVR16LS11/8 8 GB DDR3L 1600 MHz SODIMM Notebook Bellek Fiyatları ve Özellikleri

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z indirip Memory ve SPD sekmelerinin ekran görüntüsünü atar mısın?

Bir de cihazında 2 tane RAM slotu olmayabilir, açıp kontrol et.

Uygunsa Crucial öneririm.

Cihazınızda 1x8 var ise aynından almaya çalışın. Bir de @MisakiTaro 'nun dediği gibi açıp bakın belki 2x4 koymuşlardır ve boş yer yoktur 2x8 almak zorunda kalırsınız.

CPU-Z indirip Memory ve SPD sekmelerinin ekran görüntüsünü atar mısın?

Bir de cihazında 2 tane RAM slotu olmayabilir, açıp kontrol et.

Uygunsa Crucial öneririm.

Cpu-Z'deki o sekmelerden alacağım bilgileri zaten yazdım.
Bu tür sistemlere 2x4 koymazlar genelde. 1x8 koyarlar ve tek RAM slotu olur.

O zaman attığım model biçilmiş kaftan. :D
İçindeki Ram de zaten onun 4 GB'lığı. Muhtemelen onu alırım.

Şu an all-in-One PC için DDR3L 8 GB SO-DIMM CL11 1600 MHz bir RAM'e ihtiyacım var (PC'de laptop parçaları kullanılıyor.). İnternetten yaptığım araştırmalarda bu özellikteki RAM'lerin fiyatları, 300-400₺ arasında. Size asıl sormak istediğim; nereden, hangi siteden, hangi markadan almalıyım?
Aşağıya örnek olarak 2 tane siteden link bırakıyorum. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Kingston KVR16LS11/8 8 GB DDR3L 1600 MHz SODIMM Notebook Bellek Fiyatları ve Özellikleri

marka model atarsan daha iyi olur CPUZ görüntüsü yardımcı olur ama tüm bilgileri doğru ve net veremez. Mesela CPUZ slot bilgisini yanlış verebilir .

marka model atarsan daha iyi olur CPUZ görüntüsü yardımcı olur ama tüm bilgileri doğru ve net veremez. Mesela CPUZ slot bilgisini yanlış verebilir .
Yeni bir Ram olacak. Üstte de yazdığım gibi zaten tek slot var. "Aynı marka olursa uyumluluk sorunu çıkmaz" diye düşünmüyorum yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı