Almanca baraj ders mi?

ÖmerKu

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, ben Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. İkinci dönem sınavlarına katılmadım, bu yüzden ortalamam 1. döneme göre değerlendirilecek. Ortalamam 70 tüm derslerden geçtim Almanca hariç. Almanca hocası 49 ile bıraktı, yani ikinci yabancı dil dersi olarak geçiyor. Sorumluluk sınavına mı gireceğim, yoksa internette araştırdığıma göre sadece edebiyat dersi baraj ders diyorlar, o yüzden sorumlu olmayacak mıyım? Lütfen bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, değil.
Verdiğim bilgi yanlıştır, sorumluluk sınavları tüm dersleri kapsamaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, değil.
Verdiğim bilgi yanlıştır, sorumluluk sınavları tüm dersleri kapsamaktadır.

Bugün öğretmene ve kalan bir kişiye sordum. İngilizce ve Almanca baraj dersmiş,11.sınıfım yeni haberim oluyor. Konu çözülmüştür bu vesileyle :(.12 sınıfta bir de ÖSYM ile Almanca dersini vermeyle uğraşacağım mükemmel. Zor olmasa baliğ. Benim suçum,baraj ders sadece edebiyat sanıp Almanca'ya önem vermedim 49 ile kaldım.

Bugün öğretmene ve kalan bir kişiye sordum. İngilizce ve Almanca baraj dersmiş,11.sınıfım yeni haberim oluyor. Konu çözülmüştür bu vesileyle :(.12 sınıfta bir de ÖSYM ile Almanca dersini vermeyle uğraşacağım mükemmel. Zor olmasa baliğ. Benim suçum,baraj ders sadece edebiyat sanıp Almanca'ya önem vermedim 49 ile kaldım.
Hocam bu dersler nasıl barajler ders oluyor? Benim arkadaşlarımın büyük bir kısmı İngilizce ve Almanca derslerinden kalmıştı ve hepsi de sınıfı rahatça geçti, hiçbir şekilde sorumluluk sınavına girmeden. Edebiyatta da 49'da kalan arkadaşım hala okuldan mezun değil yani üniversiteye geçmek için hala bu sınavı geçmesi gerekiyor. İmam-hatip lisesinden Anadolu lisesine falan mı geçtiniz? Öyle olsa bile ikinci yabancı dil dersiniz Arapçadan Almancaya döndüğü için yine de problem olmayacaktır, zira hala iki yabancı dil dersine sahipsiniz.
Ekleme: Dediğim her şey eskiden geçerliydi. Yaptığım ufak bir araştırma sonucunda sorumluluk derslerinin tüm derslerden ibaret olduğunu da öğrenmiş oldum.

Son düzenleme:
Hocam bu dersler nasıl barajler ders oluyor? Benim arkadaşlarımın büyük bir kısmı İngilizce ve Almanca derslerinden kalmıştı ve hepsi de sınıfı rahatça geçti, hiçbir şekilde sorumluluk sınavına girmeden. Edebiyatta da 49'da kalan arkadaşım hala okuldan mezun değil yani üniversiteye geçmek için hala bu sınavı geçmesi gerekiyor. İmam-hatip lisesinden Anadolu lisesine falan mı geçtiniz? Öyle olsa bile ikinci yabancı dil dersiniz arapçadan Almanca'ya döndüğü için yine de problem olmayacaktır, zira hala iki yabancı dil dersine sahipsiniz.

Anadolu lisesindeyim dedim ilk mesajıma bakarsan. Geçmedim yani imamhatibe bildiğim bende şaşırdım, sınıfta Almanca'dan kalan var. Sanırım zaten sorumluluk sınavını veremezsen diploma vermiyorlar ama sınava girebiliyormuşsun ama bu iş başıma kalmış oldu :(.

Son düzenleme:
Anadolu lisesindeyim dedim ilk mesajıma bakarsan. Geçmedim yani imamhatibe bildiğim bende şaşırdım, sınıfta Almanca'dan kalan var. Sanırım zaten sorumluluk sınavını veremezsen diploma vermiyorlar ama sınava girebiliyormuşsun ama bu iş başıma kalmış oldu :(.

Eki Görüntüle 1069328
Hocam yazdığım tüm mesajlardan dolayı kusura bakmayın, şimdi araştırınca sorumluluk derslerinin tüm dersler olduğunu öğrendim. Ben geçen yıl mezun olduğumda dediğim durumlar yaşanmıştı, sonradan değiştiğini bilmiyordum.

Hocam yazdığım tüm mesajlardan dolayı kusura bakmayın, şimdi araştırınca sorumluluk derslerinin tüm dersler olduğunu öğrendim. Ben geçen yıl mezun olduğumda dediğim durumlar yaşanmıştı, sonradan değiştiğini bilmiyordum.

Tüm dersler değil yabancı diller ve edebiyat. Aynen işte değiştiğini bende kaldıktan sonra öğrendim :D. İntranette yeterince bilgi yok bu konu hakkında aldandım, çalışmadım umarım bu yüzden bu konu başkalarına da faydalı olur. Başkası benim hatama düşmez umarım. Sınav kolaydı baraj ders değil sandığım için sırf rahat girip kaldım bir de :(,kırk dokuz ile.

Tüm dersler değil yabancı diller ve edebiyat. Aynen işte değiştiğini bende kaldıktan sonra öğrendim :D. İntranette yeterince bilgi yok bu konu hakkında aldandım, çalışmadım umarım bu yüzden bu konu başkalarına da faydalı olur. Başkası benim hatama düşmez umarım. Sınav kolaydı baraj ders değil sandığım için sırf rahat girip kaldım bir de :(,kırk dokuz ile.
Hocam sizin canınız sağ olsun. Sınavların durumunun ne olduğunu biliyoruz maalesef, bu yüzden yapacak bir şey yok. Bazı öğretmenler "öğrenci dostu" olduğu için bu konuda problem yaşamama olasılığınız var, yani sizi "geçirebilirler".
Bu arada konuya tekrar baktığımda tüm derslerin sorumluluk içinde olduğunu gördüm sanırım, yanlışım olabilir yine o yüzden kesin bir şey demeyeyim.

Hocam sizin canınız sağ olsun. Sınavların durumunun ne olduğunu biliyoruz maalesef, bu yüzden yapacak bir şey yok. Bazı öğretmenler "öğrenci dostu" olduğu için bu konuda problem yaşamama olasılığınız var, yani sizi "geçirebilirler".
Bu arada konuya tekrar baktığımda tüm derslerin sorumluluk içinde olduğunu gördüm sanırım, yanlışım olabilir yine o yüzden kesin bir şey demeyeyim.

Ben kesin diyebilirim çünkü iki dönemde 9.sınıfta fizikten kaldığımı hatırlıyorum. Zaten listeyi gördünüz azdı dediğiniz gibi her ders olsa o liste üç, dört sayfa olurdu hocam. Moralimi yükselttiniz teşekkür ederim bu arada zaten Almanca zor bir ders değil hatta 1.dönemin ilk haftası da sanırım oluyormuş sorumluluk sınavı eğer 50 alırsam dert etmem gereken bir şey kalmayacak. ÖSYM'ye yönelebileceğim. Çok teşekkürler.

Ben kesin diyebilirim çünkü iki dönemde 9.sınıfta fizikten kaldığımı hatırlıyorum. Zaten listeyi gördünüz azdı dediğiniz gibi her ders olsa o liste üç, dört sayfa olurdu hocam. Moralimi yükselttiniz teşekkür ederim bu arada zaten Almanca zor bir ders değil hatta 1.dönemin ilk haftası da sanırım oluyormuş sorumluluk sınavı eğer 50 alırsam dert etmem gereken bir şey kalmayacak. ÖSYM'ye yönelebileceğim. Çok teşekkürler.
Ben teşekkür ederim hocam, sayenizde aydınlandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı