Almanca mı? Fransızca mı?

19237539300

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar bu sene liseye geçtim. Seçmeli ders olarak ikisinden birini seçmek zorundayım. Sizce hangisi ileride işime daha çok yarar? Hangisi daha zor? Sizce hangisi?
Teşekkürler.

Eğer yurt dışına gitmek istiyorum dersen Almanya daha kolay gibi duruyor, iş gücü lazım Türkiye dahil birçok ülkeden insanları alıyor ülkeye vatandaş olarak. Ama böyle bir amacın yoksa Türkiye'nin iş yaptığı ülkeler listesine bak hangisi daha yukarıdaysa onu seç bir işe girdiğin zaman en basit olarak lojistik işine girersin Türkiye genellikle Almanya ile ticaret yapıyorsa Almanca gelen çağrılar daha çok olacaktır bu nedenle senin Almanca bilmenden dolayı kıymete binersin.

Türk-alman üniversitesinde okuyan biri olarak Almanca daha önü açık bir dil. Gramatik olarak biraz zorlanabilirsin ama belirli bir aşamadan sonra çok kolay. Bu soru aslında ne yapmak istediğin ve ne aradığına göre cevaplanabilir. Ben senin yerin de olsam Almanca ile başlardım. Nasıl olsa geri dönülebilir. Dili sevmezsin, beğenmezsin ya da öğrenmek istemezsin Fransızca'ya geçersin ama Fransızca ile yapabileceğin şeyler Almanca'ya göre daha azdır.

Eğer mekanik ve türevleri ile ilgili mühendislik düşünüyorsan kesinlikle Almanca derim. Bunun dışında fazla fark edeceğini sanmıyorum ancak Fransızlarla ortak nokta bulmak ve iş yapmak gerçekten zor. İnsan ve "patron" olarak karşıdakini çok zorlayan yapıları olabiliyor, çalışma alanını Almanya üzerine belirlemek isteyebilirsin bundan dolayı. Almanlarla birlikte hiç çalışmadım ama iş konusunda Fransızlar kadar denyo olamazlar. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı