Almanca nasıl öğrenilir?

phwoonix_q2

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Tarih için Almanca öğrenmek istiyorum. Okuduğum lisede Almanca olmadığı için bir kelime dahi bilmiyorum. Nasıl B2 seviyelerine çıkabilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Önerilerinizi bekliyorum. (B1-B2 İngilizcem var.)

Almanca ve İngilizce kardeş dil denilebilir. Örnek: 18 sayısı Almanca şöyle, achtzehn (ahtsiyn); İngilizce eighteen vb.

Bol bol kelime ezberleyerek başlayın, Almanca metinler okuyun, çevirmeye çalışın, faydasını görürsünüz.

İngilizce bildiğiniz için daha kolay olur.

Dil öğrenmenin en iyi yolu dile maruz kalmak, dile ne kadar maruz kalırsanız o kadar iyi öğreniyorsunuz. Bu sebepten ötürü günlük yapılan aktiviteleri kafadan Almanca bir şekilde söylemek yardımcı olabilir, temel şeyleri böyle çok rahat öğrenirsiniz. Bugün başınızdan geçen olayları kendi kendinize sesli bir şekilde Almanca bir şekilde konuşmak yardımcı olacaktır.
Hiçbir kelime bilmiyorum demişsin, o sebepten ötürü YouTube'dan Almanca öğrenme ile alakalı videolar izlemeni tavsiye ederim, Almanca öğrenmeye hiç çalışmadığım için kaynak öneremiyorum maalesef fakat bu süreçte hiç pes etmemen önemli, bazen bazı seviyelerde tıkanabilirsin, pes etme.

Geri
Yukarı