Almanca öğrenememek

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
Arkadaşlar Japonca, Korece, İngilizce seri seri öğrenerek gidiyordum ancak Almanca'da çok zorlanıyorum. Asya dilleri okuyup yazma konusunda çok sorun yaşattığım için Almanca'ya gözümü diktim bu sefer. Almanca öğrenmem için ne tür tavsiyeler verebilirsiniz? Üniversite bitince Almanya'ya göç etmeyi düşünüyorum. Aslında Japonya düşünmüştüm ama çok katı kuralları, giriş zorluğu vs. derken vazgeçtim. Kore'nin de alta kalır bir tarafı yok. O yüzden şuan Almanya, Romanya gibi ülkeler var aklımda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Almanca kadar saçma dil yok bu arada. Belki de ilk İngilizce öğrendiğimizden öyle geliyordur. Lisede Almanca öğrenen kimseyi tanımadım ben hayatımda.
Yapabileceğimiz tek şey düzenli çalışıp bol bol translate kullanmak. Bir de artikeller için bazı siteler var. Mesela kendinize bir hedef koyun. Her gün 25 kelime ezberleyeceğim, o kelimeler ile 10 cümle kuracağım diye.

Son olarak bizim Almanca hocası bir kitap önermişti. Baya kapsamlı tüm kelimeler, artikeller, cümle ögeleri falan vardı. O tarz bir kitap almanız yararınıza olabilir.
Fono yayınlarının dil bilgisi kitapları çok güzel oluyor onlardan alabilirsiniz.

Arkadaşlar Japonca, korece, İngilizce seri seri öğrenerek gidiyordum ancak Almanca'da çok zorlanıyorum. Asya dilleri okuyup yazma konusunda çok sorun yaşattığım için Almanca'ya gözümü diktim bu sefer. Almanca öğrenmem için ne tür tavsiyeler verebilirsiniz? Üniversite bitince Almanya'ya göç etmeyi düşünüyorum. Aslında Japonya düşünmüştüm ama çok katı kuralları, giriş zorluğu vs. derken vazgeçtim. Kore'nin de alta kalır bir tarafı yok. O yüzden şu an Almanya, Romanya gibi ülkeler var aklımda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İngilizceye benziyor 9, sınıfım ve bende muzdaribim.

Dilden dile atlarsan beynin yanar. İngilizce her yerde şart, önce iyi seviyeye çıkartarak onu cebine koy. Sonra diğer dilleri salarak Almanca'ya odaklanırsan ve düzenli çalışırsan öğrenirsin. Ama ben 1 hafta Almanca, 1 hafta Japonca çalışayım dersen o iş olmaz.
Almanya'da yaşayacaksa Almanca gerekiyor.

Almanca'ya neden bu kadar zor deniliyor anlamadım. Bana göre İngilizce ile aynı zorlukta (istisnalar hariç). 4 senedir görüyorum. Ve hemen hemen okulda her sınavım 100 dü. Bence kendinize inanın. Zor bir dil değil.

Geri
Yukarı