Almanca'yı nasıl kolay öğrenirim?

Htirz7

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, 1-2 aydır Almanya'da yaşıyorum kursa gidiyorum ancak hâla 2 aylık bir süreye göre az Almanca bildiğimi düşünüyorum. Bu süreci nasıl hızlandırıp çalışma düzenimi yerine oturtturabilirim? Taktiklerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

10 Yılda konuşamayanlar var. Anlamaya bağlı 1-2 ay için merhaba, nasılsın yol tarifi vs gibi şeyleri öğrendiysen yeter.

10 yılda konuşamayanlar yapamadıklarından değil yapmak istemedikleri için öyleler. Hatta onlar için bir övünç kaynağı bu. 40 yıldır yaşıyorum 1 kelime Almanca bilmiyorum diyip övüneni gördüm.

Sürekli sosyalleşmeye bak. Kurstaki insanlarla bir yerlere gidip almanca konuşmaya çalışın sadece. Kendini biraz geliştirdikten sonra çevrende Türk olmasın bir süreliğine. Sadece Almanlarla iletişim kur. Türk varsa da almanca konuşun. Hadi hiç olmadı, sadece almanca konuşabileceğin bir ev arkadaşı falan bul.

Verdiklerimin, yazdıklarımın tamamı örnektir. Demek istediğim şey gidip insanlarla iletişim kurman. Kitaba bakarak öğrenemezsin zaten. İletişim kur insanlarla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı