Nasıl İngilizce öğrenirim

Clerk

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Selamlar. İngilizceyi acaba kursa gitmeden öğrenmek mümkün mü? Deneyenler oldu mu? Bazen belirli uygulamalar falan görüyorum bunlar işe yarıyor mu? Tavsiye verecek var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. İngilizceyi acaba kursa gitmeden öğrenmek mümkün mü? Deneyenler oldu mu? Bazen belirli uygulamalar falan görüyorum bunlar işe yarıyor mu? Tavsiye verecek var mıdır?
Kurs falan hikaye temeli biliyorsan gitme ama yok illaki kursa gideceğim dersen iyi araştır öyle git. Sonuçta dil öğrenmenin tek yolu konuşmaktır. Teoride dili öğrenebilir makale bile çevirebilirsin ama bu olay Türkçesinin ne anlama geldiğini öğrendikten sonra oluyor. Dediğim gibi konuşarak en hızlı çözüme ulaşırsın. Bütçen elveriyorsa konuşma uygulamaları yada yurt dışında ki dil okulları ama bütçe müsait değil ise uygulamadan karşılıklı konuşarak öğrene bilirsin karar senin (belirili bir seviyede olman gerekli konuşmak için).

Duolingo gibi uygulamalar kullanabilirsiniz. İngilizcenizi belirli bir seviyeye getirdikten sonra ise Cambly ile gerçek hocalarla İngilizce sohbet edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben belirli bir seviyeye gelebilmek için udemy üzerinden eğitim alıyorum. Daha sonra da cambly üzerinden konuşmaya odaklanacağım. Sende bu şekilde başlayabilirsin.

Ben 13 yasima kadar Turkiyede 8 sene ozel okulda agirlasitirlmis ingilizce aldim haftada 35 saat. Bu benim konusmamda hicbir yardimi olmadi ama kelime haznem cok buyudu. Biri bana konus dediginde kem kum edebiliyordum. Insanlarin 2. dilde ogrenirken konusmalari cok onemli. 13 yasimda Amerikaya tasindik ve orda fark ettim. Ogrendigim butun kelimeler yeterli degildi bu cok belliydi ama ogrendigim kelimeleri 1 ay icerisinde cumlelerimde kullanmaya ve rahatca konusup anlamaya basladim. Suan 16 yasimda New Jersey'de Wayne diye bir ilcede yasiyorum ve Ingilizceyi Turkceyle ayni seviyede konusabiliyorum. Hatta bazen Turkce cumle kurar iken (belki bu yazdiklarima bellidir), sorun yasiyorum.
Ozete gelirsek konusamya cok onem ver. Bir suru uygulama var bedava orda insanlarla konusabiliyorsun. Benim annem halen ingilizce ogreniyor para vererek uygulamalarda insanlarla konusuyor.

Selam. Kurslara gerek yok. İnternetten gramer öğren. Ondan sonra sözcük öğrenmeye başla. Ondan sonra kuracağın cümlelere bağlaçlar, zarflar vesaire ekleyerek geliştir. Kurs-murs hikaye. Öğrenmek isteyen her şekilde öğrenir. Telaffuzlara çok dikkat et. Her gün 1 kelime öğrenmeye bak yoksa konuşamazsın. Alt yazıları okumak, yabancı dil film izlemenin de çok katkısı olur. Telaffuz ve genel kullanımlarına aşina olmak, yardım eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı