Almanya'da eğitim almadan Türkiye'ye okumaya dönerken ne yapılmalı?

Hocam 2 senede öğrenebilmeniz gerekirdi. Biraz siz önem vermemişsiniz anlaşılan.
Hocam zaten Almancayı biliyorum ama bu sene başladım derslere ve Almanya'daki derslerle burdaki dersler aynı değil mesela burda 7. Sınıftaki konular Türkiye'deki 6.sınıf konuları felan Türkiye'de herşey çok daha zor.

Hocam zaten Almancayı biliyorum ama bu sene başladım derslere ve Almanya'daki derslerle burdaki dersler aynı değil mesela burda 7. Sınıftaki konular Türkiye'deki 6.sınıf konuları felan Türkiye'de herşey çok daha zor.
Hocam şimdi siz Türkiye'ye geleceksiniz değil mi ? Okula da gideceksiniz. Zor yada değil ona niye takıldınız ? eni sonu gideceksinz yani

Almanya'da 5. sınıftan itibaren okullar üç kol'a ayrılır. İlk okul, orta okul ve lise.
Sen 7. sınıfı hangi kol'da okuyorsun?

Senin Veli Almanya'da bulunduğunuz kosolosluk eğitim ataşeliğine danışması gerekiyor.
En doğru cevabı oradan alabilirsiniz.

Gymnasium zor. Bütün derslere girmemen biraz tuhaf. Sadece Alman dili değil, ayrıca bir dil daha seçmiş olman gerekiyor (Fransızca, İngilizce, Latince).

Dördüncü sınıfın sonunda, beşinci sınıfa başlamadan tüm öğrenciler yetenek sınavına tabii tutulur ve ona göre ayrım yapılır.

Fakat orta okul kısmını okuyan bir öğrenci 10. sınıftan sonra lise kısmına (ders notlarına bakılarak) lise kısmına devam edebilir.

Dediğim gibi; T.C. kosolosluğa danışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı