Almanya’da Gaming Kulaklık Fiyatları Nasıldır?

Hery1453

Hectopat
Komşumuz 1 hafta sonra Almanya’ya gidecek. Benim ise gaming kulaklık alma planım var. Eğer Almanya’da gaming kulaklıklar ucuz ise komşuma oradan gaming kulaklık aldırtmak istiyorum. Türkiye’ye göre gaming kulaklık fiyatları nasıldır? Aldırmalı mıyım?

Tüm kulaklık modellerinde değişkenlik gösterebilir ama komşunuzun oturumu Türkiye'de olduğundan ve bu nedenle vergi indirimi alabileceğinden Türkiye'den ucuz gelme olasılığı yüksek olacaktır. İstediğiniz modeli söylerseniz yardımcı olabilirim.

Tüm kulaklık modellerinde değişkenlik gösterebilir ama komşunuzun oturumu Türkiye'de olduğundan ve bu nedenle vergi indirimi alabileceğinden Türkiye'den ucuz gelme olasılığı yüksek olacaktır. İstediğiniz modeli söylerseniz yardımcı olabilirim.

Steelseries Siberia 200 düşünüyorum.

Steelseries Siberia 200 düşünüyorum.
Saturn.de baz fiyatı 59,99€, bu da yaklaşık 365 TL ediyor.
Real.de baz fiyatı 130€, bu da yaklaşık 790 TL ediyor.
Amazon.de baz fiyatı 90,75€, bu da yaklaşık 550 TL ediyor.

Bulabildiğim kadarıyla en ucuza satan firmadan alırsanız yaklaşık 11,4€ geri alacaksınız. Bu da 48,59€ yani yaklaşık 295 TL ödeyeceksiniz anlamına geliyor. Ürününüz bozulduğunda ulaşabileceğiniz tek firma SteelSeries olacak, uluslararası garanti sunuyorlar ancak garanti süreci biraz meşakkatli olacaktır. Deneyimlerim sonucu bunu söyleyebiliyorum.

Türkiye'de incelediğimde ise Zoccoshop'ta 249,00 TL'ye, n11.com ve akakce.com sitelerinde yine satıcı Zoccoshop olmak üzere 239,00 TL'ye alabiliyorsun. Türkiye'de direkt muhatap olabileceğin bir firma da karşına çıkmış oluyor böylelikle. Hepsiburada'dan alacağım dersen de 299,00 TL'ye satışta şu anda, yani Almanya'dan almak yine mantıksız oluyor.

Not: Zoccoshop'tan çok geçmişte de kalsa alışveriş yapmışlığım vardır, güvenilirdir.
Açık adresi: Osmanağa Mahallesi Sakız Sokak No:9/A, 34714 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Başka modellerin de fiyatını karşılaştırmak istersen saturn.de, amazon.de, real.de, mediamarkt.de gibi sitelerden fiyatına bakıp, Tax Free oranını hesaplamak için de ürün fiyatının %19'unu çıkarıp ödeyeceğin fiyatı öğrenebilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı