Almanya'da iş sektörü şartları

picaroon0

Hectopat
Yer
Papua Yeni Gine
Merhabalar bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum kodlamaya olan ilgim üzerine bilgisayar programcılığı seçmeyi düşünüyorum size sorum bu 2 yıllık bölümden mezun olunca Almanya'da yazılım üzerine iş bulabilir miyim?
Tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Yeter ki bilginiz olsun, diplomaya çok önem vermeyin bu dönemde, mezun olun yeter. Bürokrasi işi hallolmuş olur. Size kalan o 2 senede öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenmek.

Son düzenleme:
Bende dedim "it" ile "yazılımın" ne alakası var :D
Merhabalar bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum kodlamaya olan ilgim üzerine bilgisayar programcılığı seçmeyi düşünüyorum size sorum bu 2 yıllık bölümden mezun olunca Almanya'da yazılım üzerine iş bulabilir miyim?
Tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Yani, ne zor ne kolay. Benim yakın arkadaşlarım yazılımcı olarak mezun oldular şu an bazıları Almanya şirketlerine bağlı çalışıyorlar. Staj'a başladığından beri aynı şirkette diye hatırlıyorum.

sorum bu 2 yıllık bölümden mezun olunca Almanya'da yazılım üzerine iş bulabilir miyim?
Dünyanın en iyi üniversitelerinden lisans+yüksek lisans/doktora eğitimi almış bir vatandaşını almak yerine ne olduğu belirsiz üniversitenin 2 yıllık "bilgisayar programcılığı" bölümünden mezun olan seni mi alacak?

Son düzenleme:
Almanya'yı boşver Türkiye'de bile bulamazsın. Bilgisayar Programcılığını bitirdim doğru dürüst hiçbir şey göremeden bitti. Bu 2 yılda alınan dersi üstüne düşersen internetten 1 ay içinde bile öğrenirsin. Yazılım mühendisliğine gidemiyorsan bu bölüme gitmeni tavsiye etmem. En temelden anlatılıyor.

Bende dedim "it" ile "yazılımın" ne alakası var :D

Yani, ne zor ne kolay. Benim yakın arkadaşlarım yazılımcı olarak mezun oldular şu an bazıları Almanya şirketlerine bağlı çalışıyorlar. Staj'a başladığından beri aynı şirkette diye hatırlıyorum.

Yazılım mühendisliğinden mi mezun oldular hocam?
Almanya'yı boş ver Türkiye'de bile bulamazsın. Bilgisayar programcılığını bitirdim doğru dürüst hiçbir şey göremeden bitti. Bu 2 yılda alınan dersi üstüne düşersen internetten 1 ay içinde bile öğrenirsin. Yazılım mühendisliğine gidemiyorsan bu bölüme gitmeni tavsiye etmem. En temelden anlatılıyor.

Zaten ufaktan C# biliyorum pandemide elimden geldiğince bir şeyler öğrenmiştim bölümü okumak isteme amacım en azından elimde diploma olması.
Dünyanın en iyi üniversitelerinden lisans+yüksek lisans/doktora eğitimi almış bir vatandaşını almak yerine ne olduğu belirsiz üniversitenin 2 yıllık "bilgisayar programcılığı" bölümünden mezun olan seni mi alacak?

Tamam.

@Unturned hocam artık mesajlarıma emoji atmayı bırakır mısın? Rahatsız ediyorsunuz.
Ne diyorsun sen? Seni bi bu konuda bir de Linux'a zor(?) diyen biri olarak gördüm.

@OnlyNess @cyhriaeth arkadaşın geleceğini etkileyen bir konuda cahil olduğunuz halde neden bilgi veriyorsun? Arkadaşın hayatı sizin verdiğiniz bilgi yüzünden kararsa ne olacak? Sorumluluğu alabilecek misiniz çocuklar?

Yeni konular

Geri
Yukarı