Yazılım sektörü biter mi?

onurlu sorular

Hectopat
Evet arkadaşlar soru basit gibi gözükse de aslında değil. Ben yazılım öğrenmek istiyorum; ama aklıma birkaç soru takıldı. Birincisi ne zaman yazılım gruplarına baksam birileri kesinlikle para ile bir konu hakkında yazılım yapabilecek birisini arıyor. Ve o gönderinin altına 50 kişi ben yapabilirim diye yazı yazıyor. Bu en iyi konudan en basit konuya kadar bu şekilde. Bende acaba sektörde artık daha fazla yazılımcıya ihtiyaç kalmadı mı? Diye düşünüyorum. İkincisi ise ileride yazılım yazan uygulamalar olur ise biz filtre sistemi ile istediğimiz özellikleri ayarlayarak yazılım elde edersek. Böyle bir şey mümkün mü? Bu iki soru bayağı bir içimi bunaltıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar soru basit gibi gözükse de aslında değil. Ben yazılım öğrenmek istiyorum; ama aklıma birkaç soru takıldı. Birincisi ne zaman yazılım gruplarına baksam birileri kesinlikle para ile bir konu hakkında yazılım yapabilecek birisini arıyor. Ve o gönderinin altına 50 kişi ben yapabilirim diye yazı yazıyor. Bu en iyi konudan en basit konuya kadar bu şekilde. Bende acaba sektörde artık daha fazla yazılımcıya ihtiyaç kalmadı mı? Diye düşünüyorum. İkincisi ise ileride yazılım yazan uygulamalar olur ise biz filtre sistemi ile istediğimiz özellikleri ayarlayarak yazılım elde edersek. Böyle bir şey mümkün mü? Bu iki soru bayağı bir içimi bunaltıyor.

Bana göre biraz abartılıyor can değeri takip etmeni öneririm sana çok faydası olur ve bu konuda bir fikrin çıkar iyiysen mesleğin ne olursa olsun istersen kapıcı olur yine de farkın olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Korktuğum durumdan biriside artık bütün sektörler dijitale döndü. İleride bence İngilizce şartı gibi yazılım bilgisinde istenecek çok alakasız sektörlerde bile.

Teknolojinin günlük hayatımızda bir yaşam parçası, bilgisayar çağına giriyoruz. Yazılım sektörü bitmez. Ayrıca sadece programlama dillerini bilmen de yetmez, ortaya yaratıcılığınıda koyacaksın ki insanlar seni fark etsin. Zaten sen ölene kadar da ne kendini oluşturan ne kendi yazılımını yazan bilgisayar olur :D. Kısaca bu sektör bitmez, işini de iyi yaparsan iyi paralar kazanır başarılar elde edersin.

Geri
Yukarı