Almanya'da süresiz nasıl yaşanır?

O kadar kolay değil hocam. Belirli bir süre boyunca evli kalmanız ve evliliğinizi kanıtlamanız isteniyor. :)

Hocam kime kanıtlıyacaksınız sizinle benim aramda zaten😄.İşin doğrusu şudur ki mültecilere verilen vatandaşlık nedeniyle pasaportumuz yakın zamanda suri pasaportu gibi etkisiz olacak bu sebeple Avrupa'ya gitmek çok ama çok zorlanacak kalıcı gitmek istiyorsaniz Almanca bilmeniz şart, vatandaşlık şartlarına internetten bakabilirsiniz mesela Amerika'da 5 yıl kalmak gerekiyor ama polislik yaparsanız 2 yıla düşer vb...

Hocam kime kanıtlıyacaksınız sizinle benim aramda zaten😄.işin doğrusu şudur ki mültecilere verilen vatandaşlık nedeniyle pasaportumuz yakın zamanda suri pasaportu gibi etkisiz olacak bu sebeple Avrupa'ya gitmek çok ama çok zorlanacak kalıcı gitmek istiyorsaniz Almanca bilmeniz şart, vatandaşlık şartlarına internetten bakabilirsiniz mesela Amerika'da 5 yıl kalmak gerekiyor ama polislik yaparsanız 2 yıla düşer vb...

Hocam devlete evliliğinizi kanıtlamazsanız vatandaşlık alamazsınız. Yaptırımlara da maruz kalabilirsiniz, bütün dünyada ülke itibarı bitmiş durumda ve güvensiz ülke kategorisinde listeleniyorsunuz. Hollanda'da yaşıyorum ben, evrakta sıkıntı çıkartmayan ülke bile Türkiye'ye gelince ek olarak bir sürü evrak istiyor. Fazlasıyla zorlaştı ülke dışına çıkmak.

Hocam devlete evliliğinizi kanıtlamazsanız vatandaşlık alamazsınız. Yaptırımlara da maruz kalabilirsiniz, bütün dünyada ülke itibarı bitmiş durumda ve güvensiz ülke kategorisinde listeleniyorsunuz. Hollanda'da yaşıyorum ben, evrakta sıkıntı çıkartmayan ülke bile Türkiye'ye gelince ek olarak bir sürü evrak istiyor. Fazlasıyla zorlaştı ülke dışına çıkmak.
Hocam kanıtlarsınız anlaşmalı evlilikten bahsetmiyorum.

Gidince boşanırsın.

O kadar masraf yapıp boşanmakmı.

Hocam kime kanıtlıyacaksınız sizinle benim aramda zaten😄.işin doğrusu şudur ki mültecilere verilen vatandaşlık nedeniyle pasaportumuz yakın zamanda suri pasaportu gibi etkisiz olacak bu sebeple Avrupa'ya gitmek çok ama çok zorlanacak kalıcı gitmek istiyorsaniz Almanca bilmeniz şart, vatandaşlık şartlarına internetten bakabilirsiniz mesela Amerika'da 5 yıl kalmak gerekiyor ama polislik yaparsanız 2 yıla düşer vb...

Bu arada gerçekten kanıtlaman lazım ablama da denetime falan geliyorlar ansızın.

Son düzenleme:
Ablaniz sizin vize almaniz icin "Verpflichtungserklärung" yollarsa buraya turist vizesi alip gelebilir, ve burada is bulursaniz turist vizesini normal oturuma cevirebilirsiniz. Artik cok kolaylasti bu isler, internetten tanistigim bayagi bir arkadas bu yolla gelip oturum aldilar.

Sevgiler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı