Almanya'dan Bavulla PS5 Getirmek

1 tanesi için zaten vergiden muafsın hocam. 2.'si ise şu şekilde; "Ek gümrük vergisi süresi uzatılan ürünlerden biri de video oyun konsolları oldu. Gümrükte yüzde 18 KDV ve yüzde 20 ÖTV uygulanan Xbox, Nintendo Switch ve Playstation gibi oyun konsollarına, 18 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanan kararla yüzde 50 de ek vergi getirilmişti."

İkincisi için sana şöyle bir taktik vericem, yolda gelirken uçakta birisiyle biraz yakınlık kursun sohbet muhabbet, bir tane konsolu ona versin durumu anlatıp, kontrolden o vatandaş geçirsin. Böylelikle kişi başı birer tane konsol vergiden muaf olacaklar. Akrabanın yanında eşi falan varsa da ona da verebilir tabi tek gelmiyosa. Şimdi esas can alıcı nokta ise bu kadar bilginin ardından bir tane de bana getirirsin heralde... :D
öncelikle cevap için teşekkürler hocam.

Sana getirme gibi bir şansım yok kusura bakma vergi memuru değilmisin git al gel :)
şaka bir yana da öyle bir ihtimalim yok zaten 2. sini korkarak getirttiriyorum 3. süne hiç giremem :)

öncelikle cevap için teşekkürler hocam.

Sana getirme gibi bir şansım yok kusura bakma vergi memuru değilmisin git al gel :)
şaka bir yana da öyle bir ihtimalim yok zaten 2. sini korkarak getirttiriyorum 3. süne hiç giremem :)

Sen ciddiye almışsın beni. :) Şakasına dedim dostum. Sen dediklerimi aklından çıkarma hiçbir şey olmaz. Yardım edebildiysen ne mutlu. Bu arada vergi değil Gümrük memuruyum. :)

Sen ciddiye almışsın beni. :) Şakasına dedim dostum. Sen dediklerimi aklından çıkarma hiçbir şey olmaz. Yardım edebildiysen ne mutlu. Bu arada vergi değil Gümrük memuruyum. :)
Merhaba sercan bey Hollanda'dan teyzem PS5 getircek bavulun içinde gümrükten geçer mi?
Sen ciddiye almışsın beni. :) şakasına dedim dostum. Sen dediklerimi aklından çıkarma hiçbir şey olmaz. Yardım edebildiysen ne mutlu.

430 auroluk sınır nedir sercan bey yani PS5 500auro olduğu için takılır mı gümrükte.

Yeni konular

Geri
Yukarı