Almanya'dan ekran kartı getirtme

DennYEZ

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar yakın bir zamanda Almanya'dan bir akrabam Türkiye'ye gelecek. Gelirken ekran kartı da getirirse gümrükte bir sıkıntı olur mu? Gümrükte olmasa bile başka herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Kutusundan çıkartmak vs. gerekir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kendi eşyası olarak yanında getirirse gümrük ödemezsin, 0 kapalı kutu olarak getirmesin ama içini açıp kutusunda getirebilir diye biliyorum.

İçerisinden ekran kartı çıkarılır ardından ise kutuya biraz zarar verilir yandan tutup büzüştürmek gibi. Ardından paketlenip getirilebilir kullanılmış hissiyatı verilerek. Veya direk ekran kartını statik korumalı poşeti ile getirirler.

İçerisinden ekran kartı çıkarılır ardından ise kutuya biraz zarar verilir yandan tutup büzüştürmek gibi. Ardından paketlenip getirilebilir kullanılmış hissiyatı verilerek. Veya direk ekran kartını statik korumalı poşeti ile getirirler.
Bavulları taşırken vb sıkıntı çıkmaz mı?

Bavulları taşırken vb sıkıntı çıkmaz mı?

Kutu ile getirilebiliyor diye biliyorum ben sonuçta kendi malım ancak birden fazla aynı maldan varsa vergi çıkabilir herhangi bir gümrüğe takılma olayı olmaz diye düşünüyorum.

Bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.Ama yinede güvenli olsun istiyorsanız bir personelden rica edebilirsiniz.

P
Arkadaşlar yakın bir zamanda Almanya'dan bir akrabam Türkiye'ye gelecek. Gelirken ekran kartı da getirirse gümrükte bir sıkıntı olur mu? Gümrükte olmasa bile başka herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Kutusundan çıkartmak vs. gerekir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ps 5 de getirebilse çok iyi olabilirmiş.

Geri
Yukarı