Almanya'dan PS 5 getirmek

pusaterol

Centipat
Teyzem Almanya'dan buraya gelirken (1-2 seneye diyebiliriz) valizine kutusuz bir şekilde kolları ve konsolu koysa ve getirse bende satsam olur mu? Araştırdım ve sanırım kutusuz olduğunda özel eşya sayılıyormuş ve kimse karışamıyormuş. Ben de bunu benden önce düşünen vardır illa ki diyerek kuşkulandım ve size sormaya karar verdim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutulu halde getirmesi satış açısından daha iyi olur ancak garantisi olmayacak konsolun Oradan'da fiyatta düşüş yaşanabilir şahsi eşya ise hiçbir şey diyemezler.

Kutulu halde getirmesi satış açısından daha iyi olur ancak garantisi olmayacak konsolun Oradan'da fiyatta düşüş yaşanabilir şahsi eşya ise hiçbir şey diyemezler.
Kutulu olursa ticaret bakımından gümrüğe takılıyor vergiler alınıyor ve tekrar Türkiye fiyatından gelmiş oluyor. Bende 1500 lira falan daha ucuza satman istiyorum alınması için. Ama kaçakçılık falan değil dimi bu? :D

Kutulu olursa ticaret bakımından gümrüğe takılıyor vergiler alınıyor ve tekrar Türkiye fiyatından gelmiş oluyor. Bende 1500 lira falan daha ucuza satman istiyorum alınması için. Ama kaçakçılık falan değil değil mi bu? :D.

Sıkıntı çıkmaz bu mantıkta Euro'yu yükseltirsin sadece. Zaten sadece 1 tane getirebilir kutusuz ülkeler bu kadar küçük kur farkını önemsemiyorlar kişi başı bütün gurbettekiler getirse yine çok etkisi olmaz :D.

Bazı dayılar yurt dışından konteynırlarla getiriyordu malları.

Edirne Sınır Kapısında çok şey duydum, arabanın içi full alkol, adam geçti :) Koltuklar falan. Tanıdık olunca sıkıntı olmuyor.

Bazı dayılar yurt dışından konteynırlarla getiriyordu malları.

Edirne Sınır Kapısında çok şey duydum, arabanın içi full alkol, adam geçti :) Koltuklar falan. Tanıdık olunca sıkıntı olmuyor.
Benim o kadarda gözüm yok ya. Valizin içinde 1 tane PS 5 getirebiliyorsa getiesin yeter. Tanıdığa gerek kalmaz bu şekilde de.

Yeni konular

Geri
Yukarı