Almanya'dan Xbox Controller getirtmek

Arkadaşım Almanya'dan Sea of Thieves adlı oyun için özel ve sınırlı üretilmiş Xbox One Controller yollayacak. Hatta yolladı yolda şu an. Çok heyecanlıyım ve tek hayalim gümrüğe takılmaması, sizce sorun yaşar mıyım? Yollarken hediye olduğunu belirtmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet o kaçınılmaz sanırım, tahmini olarak ne kadar vergi öderim? normal olarak 50-60 euro civarıymış. ama bu özel üretim olduğu için 600 eurodan satılıyor. yinede gümrüğün bunun özel üretim olduğunu anlayacağını sanmıyorum. 60 eurodan pay biçerler sanırım
Normalde pakete kaç TL yazıldıysa %18 (Avrupa Birliği üyesi olmayanlar için %20) + 8.8 TL ödersiniz ancak dediğiniz gibi herhangi bir alışveriş olmadıysa, hediye olarak yollandıysa itiraz ederseniz sadece 8.8 TL olan sunum + damga ücreti ödersiniz.

Normalde pakete kaç TL yazıldıysa %18 (Avrupa Birliği üyesi olmayanlar için %20) + 8.8 TL ödersiniz ancak dediğiniz gibi herhangi bir alışveriş olmadıysa, hediye olarak yollandıysa itiraz ederseniz sadece 8.8 TL olan sunum + damga ücreti ödersiniz.
çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız
Kargoyu sorunsuz bi şekilde aldım. Fakat 208 lira vergi ödedim. Bu biraz canımı yaktı :')

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı