Amazon Germany Xbox Controller kargoya verilmiyor

RaWi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu ayın 19'unda Amazon Germany satıcısından astral purple (mor) renkli olan Xbox Controller sipariş verdim. Arkadaşım benden bir gün önce aldı ve kargosu 2 gün sonra kargoya verildi ama benim ürünüm 10 gün geçmesine rağmen halen kargoya verilmedi. Tahmini teslim tarihi 15 şubat gösteriyor. Ben satın alırken daha 4 tane falan stokta olduğu yazıyordu. Müşteri hizmetleri şu an stokta görünmediğini belirterek beklemekten başka yapabileceğim bir şey olmadığını söyledi ama 15 şubat çok uzun bir süre ve ne zaman kargoya verileceği de belli değil. Siparişi iptal etsem şu an aynı Controller 3300 TL olmuş durumda. Acaba siparişi iptal edip yeşil olanı mı alsam diye düşünüyorum. Şu an 2200 TL civarı ama kredi kartından 3 taksit şeklinde satın aldım ve ilk ödemesi daha 15 Ocak'ta. Ayrıca öğrenci olduğum için kredi kartımın limiti 2500 TL. İade bana 3 ay boyunca mı yapılacak yoksa limit direkt iade mi edilecek bilmiyorum ve o zamana kadar da yeşil olan hala aynı fiyatta kalır mı o da belli değil. Fiyat yükselme ihtimali olduğu için arada kaldım. Sizce ne yapmalıyım, beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İadenizi başlatırsanız, hesap kesim tarihinize en az 2-3 gün daha varsa (hafta sonları dahil değil) kesim tarihi gelmeden iptal işlemi tamamlanır ve ödeme yapmazsınız, limitiniz direk geri gelir. Hesap kesim tarihiniz gelmiş bile olsa sonradan geri çekilir.

Yaşadığınız aynı şey bu yaz benim başıma geldi. Satıcısı Amazon Germany olan ram kitlerimi sipariş ettim ve 2 hafta bekledikten sonra müşteri hizmetlerine chat üzerinden bağlanarak durumu sorgulattım. Amazon Germany deposuna mail attıklarını ve 72 saat içinde geri dönüş yapacaklarını belirttiler. Ancak 72 saat geçmesine rağmen hiç bir cevap alamadım.

Siparişimi iptal edip 2. kez aynı ürünü yeniden sipariş ettim. Bu sefer 1 hafta geçtikten sonra yeniden müşteri temsilcisine bağlanarak durumu sorgulattım, ilk sefer yaşadığım durumu anlatınca bana, ürünün takılmış olma ihtimalini söyledi ve bu durumda takibinin yapılamadığını söyledi. Yani bu bir kısır döngü. Bazı Amazon Germany siparişleri takılıyor ve sipariş verildikten sonra takibini de yapamıyorlar. Eğer bulduğunuz Xbox Controller yerli bir satıcıda varsa ondan alın. Bu sene Amazon Germany üzerinden gelen ürünlerde böyle bir problem var, müşteri temsilcileri de detaylı bir bilgi veremiyorlar.

İadenizi başlatırsanız, hesap kesim tarihinize en az 2-3 gün daha varsa (hafta sonları dahil değil) kesim tarihi gelmeden iptal işlemi tamamlanır ve ödeme yapmazsınız, limitiniz direk geri gelir. Hesap kesim tarihiniz gelmiş bile olsa sonradan geri çekilir.

Yaşadığınız aynı şey bu yaz benim başıma geldi. Satıcısı Amazon Germany olan RAM kitlerimi sipariş ettim ve 2 hafta bekledikten sonra müşteri hizmetlerine chat üzerinden bağlanarak durumu sorgulattım. Amazon Germany deposuna mail attıklarını ve 72 saat içinde geri dönüş yapacaklarını belirttiler. Ancak 72 saat geçmesine rağmen hiçbir cevap alamadım.

Siparişimi iptal edip 2. kez aynı ürünü yeniden sipariş ettim. Bu sefer 1 hafta geçtikten sonra yeniden müşteri temsilcisine bağlanarak durumu sorgulattım, ilk sefer yaşadığım durumu anlatınca bana, ürünün takılmış olma ihtimalini söyledi ve bu durumda takibinin yapılamadığını söyledi. Yani bu bir kısır döngü. Bazı Amazon Germany siparişleri takılıyor ve sipariş verildikten sonra takibini de yapamıyorlar. Eğer bulduğunuz Xbox Controller yerli bir satıcıda varsa ondan alın. Bu sene Amazon Germany üzerinden gelen ürünlerde böyle bir problem var, müşteri temsilcileri de detaylı bir bilgi veremiyorlar.

Biraz önce tekrardan müşteri hizmetleri ile görüştüm ve yılbaşında stokların yenileneceğini söyledi. Bu yüzden birkaç gün daha bekleyeceğim. Eğer hala kargoya verilmezse iptal edeceğim. Ayrıca sevkiyat makbuzu kesildiğini söyledi. Bu konu hakkında fazla bilgim yok da ne anlama geliyor bu makbuzun kesilmesi?

Dosya Ekleri

• IMG_20231229_163840.jpg
    IMG_20231229_163840.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı