Alnım dar ve alnımda saç çıkıyor

kresilias

Decapat
Kek günü
Arkadaşlar merhaba ben 23 yaşındayım, benim sorunum başlıktan da anlaşılacağı üzere alnımın dar olması ve ayrıca alnımın iki kenarından da saç çıkıyor olması. Alnım resmen çok dar şöyle söyleyeyim alnım ile kaşlarımın arası 2 parmak boyutunda siz düşünün yani, hatta belli bir süre alnımdaki tüyleri almayınca kalın saça dönüşüyor ve alnımın kenarları neredeyse kapanıyor düzenli olarak cımbızla alnımdaki küçük saçları çekiyorum ama gerçekten gına geldi bu yöntemden hem yorucu hem acıtıyor, alnımın kenarındaki çıkan saç ve tüylerden nasıl tamamen kurtulurum ve alnımı nasıl biraz daha genişletebilirim önerileriniz neler bu konuda uzman ve bilgili kişiler cevaplarsa çok sevinirim.

Aynı senin tarif ettiğin gibi bir durumda çocuk görmüştüm. Otelde resepsiyonist olarak çalışıyorum, gece 2-3 sularında Asya'lı Türk kökenli ailenin içerisinde sadece bu çocuğun alnı saçla doluydu.
İlk gördüğümde şaşırdım, annesine ve babasına baktığımda çocuktaki problem onlarda yoktu.

Aslında çözümü basit, epilasyon. Lazer epilasyon önermem çünkü alın bölgesinde, saçlı kalın ve derin kıl yapısında başarılı değil ve yazın sıkıntılı. İğneli epilasyon önerebilirim, eğer iğneli epilasyona bütçe ayırabilirsen istediğin kalıcı saç tasarımını ensene ve anlına yaptırabilirsin.

Ve saçları yolmak sinirlere çok zarar veriyor, alın yapısına zarar vermeyi bırakmalısın. En yakın zamanda özel dermotolog ile görüşerek gerekli iğneli epilasyon tedavisine başlamalısın.

Aynı senin tarif ettiğin gibi bir durumda çocuk görmüştüm. Otelde resepsiyonist olarak çalışıyorum, gece 2-3 sularında Asya'lı Türk kökenli ailenin içerisinde sadece bu çocuğun alnı saçla doluydu.
İlk gördüğümde şaşırdım, annesine ve babasına baktığımda çocuktaki problem onlarda yoktu.

Aslında çözümü basit, epilasyon. Lazer epilasyon önermem çünkü alın bölgesinde, saçlı kalın ve derin kıl yapısında başarılı değil ve yazın sıkıntılı. İğneli epilasyon önerebilirim, eğer iğneli epilasyona bütçe ayırabilirsen istediğin kalıcı saç tasarımını ensene ve anlına yaptırabilirsin.

Ve saçları yolmak sinirlere çok zarar veriyor, alın yapısına zarar vermeyi bırakmalısın. En yakın zamanda özel dermotolog ile görüşerek gerekli iğneli epilasyon tedavisine başlamalısın.

Öneri için teşekkürler dikkate alacağım.

Hocam benim de alnım 6-7 cm falan bende keşke biraz daha dar olsa diyordum (4 parmak falan ediyor yani), sizce fazla mı?
Çok sırıtmıyorsa ve size rahatsızlık verecek seviyede değilse sizin için bence gayet doğal ve olması gereken bir ölçüde ki birçok insanınkide bu seviyelerde diye biliyorum zaten.

Çok sırıtmıyorsa ve size rahatsızlık verecek seviyede değilse sizin için bence gayet doğal ve olması gereken bir ölçüde ki birçok insanınkide bu seviyelerde diye biliyorum zaten.

Saçımı uzun tutuyorum bu aralar kesmiyorum, sağa taradığımda yandan boşluk falan çıkıyor onun dışında sorun yok, tabii onu da oraya başka saçları sürükleyerek çözüyorum.

Reis selamünaleyküm bende aynı sorundan müzdaribim vallahi geniş alınlılar ne yapsın dar olsa dıyorum bende.

Hocam ben o zamandan bu yana saçımı makasla az bir şey aldım bir de tek bir tarafa yatırmaktansa hafif ortadan ayırıyorum ama öyle gay tarzı değil. Yakışmıyor da değil yani, öneririm.

Hocam ben o zamandan bu yana saçımı makasla az bir şey aldım bir de tek bir tarafa yatırmaktansa hafif ortadan ayırıyorum ama öyle gay tarzı değil. Yakışmıyor da değil yani, öneririm.
bende normalde saçlarımı birazddaha ayrık tararımda sizinde hocam şakaklarda açıklık varmı yani mesela sağa tarasanız sağ tarafınız açık kalıyormu bu benim 13 14 yasından sonra açıldı oralarım kaç yıldırda aynı çocukken böyle degıldı büyüdükden sonra belli ediyor demekki

Bende normalde saçlarımı birazddaha ayrık tararımda sizin de hocam şakaklarda açıklık var mı yani mesela sağa tarasanız sağ tarafınız açık kalıyor mu bu benim 13 14 yasından sonra açıldı oralarım kaç yıldırda aynı çocukken böyle değildi büyüdükden sonra belli ediyor demek ki.

Sağ tarafa taradığımda ben yanlışlıkla soldaki saçları yolmuştum o yüzden açıklık olmuştu fakat bir tarafa attığınız zaman öbür tarafta boşluk olması normal, tabii anormal derecede değilse eğer.

Yeni konular

Geri
Yukarı