Alpha 9416 Mithrain Sistem Nasıl?

Güç kaynağı vasat. 30 liraya klavye yapan Frisby hangi cesaretle güç kaynağı yapmış şaşırdım doğrusu. Ama sistem güzele benziyor güç kaynağı harici.
Ayrıca SSD de dahil. James Donkey SSD'yi 2 gün kullandım. Aman uzak dur. Aliexpresste'ki Reeinno daha kaliteli der susarım. James Donkey o derece merdiven altı.

Kasayı geçtim de içindeki PSU başınızı ağrıtabilir. SSD konusunda JD adıyla etrafta dolaşan birçok problem var. Gerçi son zamanlarda Adata'nın SU650'si için de aynısı olmaya başladı. Samsung dışında önerebileceğimiz SSD de kalmadı piyasada 🙂. Bunun dışında fena değil. H310 çipsetli en vasat anakartı koymuşlar. Dahili M.2 girişi bile yok. İhtiyacınız yoksa problem olmaz tabi.

Sabit 144 vermez fakat çok da dibe vurmaz.
Hocam sistemdeki kart 2.350TL üstüne 200tl daha koyulduğu taktirde nanokatalogda 2060 ventus OC modeli var. Ama 9400 ile darboğaz yapar mı?
Kasayı geçtim de içindeki PSU başınızı ağrıtabilir. SSD konusunda JD adıyla etrafta dolaşan birçok problem var. Gerçi son zamanlarda Adata'nın SU650'si için de aynısı olmaya başladı. Samsung dışında önerebileceğimiz SSD de kalmadı piyasada 🙂. Bunun dışında fena değil. H310 çipsetli en vasat anakartı koymuşlar. Dahili M.2 girişi bile yok. İhtiyacınız yoksa problem olmaz tabi.
M.2 en azından 1 tane olsun hocam bence birde ses kartı falan bi 400-500tl daha eklense hangi anakartı takardınız?

M.2 azından 1 tane olsun hocam bence birde ses kartı falan bi 400-500tl daha eklense hangi anakartı takardınız?

Siz en iyisi bütçenizi söyleyin. Yarına kadar birçok seçenek çıkacaktır karşınıza. Farklı sitelerden alıp birleştirmeye tamamsanız daha iyi olur tabi.

Monitör dahil mi? Değilse bu sistem yerine daha iyilerini paylaşıp iyi kötü yorum yapmamızı isteyebilirdiniz. Gerçi dahil olsa bile 5.5K bütçe kalıyor en kötü.
Hocam sadece kasa için 7.000₺ bu sistemde SSD’yi samsung, kasayı CM MB511 ve PSU’yu CM Watt 650W 80+ yaptığımız zaman 6.400 gibi bir bütçe çıkıyor. Kalan 600 ise anakartı yükseltirim diye düşündüm :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı