Alt çenem geride mi?

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda alt çenemin geride olup olmadığı aklıma takıldı. Üst dişlerim ve alt dişlerim hemen hemen birebir temas ediyor ama yine de ön dişlerim biraz önde. Sizce alt çenem geride mi ve bunun bir tedavisi yapılabilir mi? Yaşım 17-18 Haziran'da 18 oluyorum.
IMG_1442.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son zamanlarda alt çenemin geride olup olmadığı aklıma takıldı. Üst dişlerim ve alt dişlerim hemen hemen birebir temas ediyor ama yine de ön dişlerim biraz önde. Sizce alt çenem geride mi ve bunun bir tedavisi yapılabilir mi? Yaşım 17-18 Haziran'da 18 oluyorum.
Geride değil.
Tedavisi yapılır.
Dolgu falan da yapılır.
Ancka gerek yok sakalların çıkacak ve kendine sakallı bir imaj yapabilirsin. Bu seçenek daha mantıklı.

3eabb6ca3ef5769e14b30a59727f4673.jpg

Asıl alt çene geriliği sağ taraftaki eleman gibilere söylenir. Sen de alt çene geriliği yok, ha olsa bile çok çok ama çok az. Fakat baktığım ve gördüğüm kadarıyla bir sorunun yok.
Bu alt çene geriliği ya genetik ya da küçükken hep ağız açık uyumaktan ve dilin yanlış konum almasından kaynaklanıyor. 6-10 yaş arasında tedavisi oluyor ama sonrasın da çene cerrahisi hariç bir çözümü yok.

Hocam benim çenemde fotoğraftakiyle neredeyse aynı. Bu durum çok sıkmaya başladı beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı