Geride kalmışlık hissi

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Merhaba. Kendimi sürekli başkalarıyla kıyaslıyorum. Kıyasladığım için sosyal medya hesaplarımı silmiştim ama nedense kendimi hep geride hissediyorum. Herkes benden öndeymiş de ben gerideymiş gibi hissediyorum. Bu durumu aşamıyorum (örneğin: Benden küçük kişilerin bile parayla kızla takılması benim ise ders çalışıp düşük beklenti içinde olmam)
Bazı şeyler zoruma gidiyor arkadaşlar ve bu huyumdan nefret ediyorum.

Çok fazla kafaya takıyorsunuz yok onun parası varmış kızlarla harcamış vs. kafanıza takmayın şayet dediğiniz şekilde ilerlerseniz dünyanın en zengini olana kadar tatmin olmazsınız :) kıyaslamaları kendinize göre yapın dün neredeydim bugün neredeyim kendimi nasıl geliştiriyorum gibi.

Çok fazla kafaya takıyorsunuz yok onun parası varmış kızlarla harcamış vs. kafanıza takmayın şayet dediğiniz şekilde ilerlerseniz dünyanın en zengini olana kadar tatmin olmazsınız :) kıyaslamaları kendinize göre yapın dün neredeydim bugün neredeyim kendimi nasıl geliştiriyorum gibi.

Teşekkür ederim bu sene modayı takip ediyorum güzel bir şekilde giyiniyorum herkesin ilgisini çekiyorum ve bu galiba bende aşağılık kompleksi ve kıyaslama başlattı.

Eskiden yaşıyordum sonra kendimi geliştirdim param oldu cihazların oldu başarılı bir insan oldum egom yükseldi öz güvenim yükseldi başarıları sen yakaladıkça onlar bir süre sonra kendisi geliyor zaten.

Umarım bu sene şu sınav stresini atlatırım gerçekten inanır mısınız çok psikolojimi bozdu kafayı yedim.

Teşekkür ederim bu sene modayı takip ediyorum güzel bir şekilde giyiniyorum herkesin ilgisini çekiyorum ve bu galiba bende aşağılık kompleksi ve kıyaslama başlattı.

Valla ben ona bile gerek duymuyorum gördüğüm şey gözüme hoş geldiyse ve rahatsa alıyorum halimden memnun olduğum sürece geride kalmışım vesaire umurumda bile olmaz kıyaslama olayını kendi kendinize bitirmeye çalışın 1-2 ay sonra baktınız olmuyor psikoloğa da gidebilirsiniz.

Merhaba. Kendimi sürekli başkalarıyla kıyaslıyorum. Kıyasladığım için sosyal medya hesaplarımı silmiştim ama nedense kendimi hep geride hissediyorum. Herkes benden öndeymiş de ben gerideymiş gibi hissediyorum. Bu durumu aşamıyorum (örneğin: Benden küçük kişilerin bile parayla kızla takılması benim ise ders çalışıp düşük beklenti içinde olmam)
Bazı şeyler zoruma gidiyor arkadaşlar ve bu huyumdan nefret ediyorum.

Günümüz ilişkilerinde sahte arkadaşlıklar dışında bir şey yok, evet acınası bir durum fakat yapılacak bir şey de yok. Sosyal medyadaki her şey sahte hayatlardan ibaret, aklı başında parası olan adamların aktivitelerini medyada paylaşacağını sanmıyorum. Şahsen ben paylaşmam.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı