Alt Kata İnternet Uzatma

Gamer7

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Üsküdar / İSTANBUL
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Şu anda hem alt katta, hem de üst katta telefon hattı bulunmakta. Elimde bulunan modemi üst kattaki hatta bağlayacağım. Ama alt kattan kablosuz sinyal çok az çekiyor bu durumda. Sinyali güçlendirmek için sanırım access point denilen cihazlardan almam lazım. Ya da router mı bilmiyorum. Hangisini almam lazım? Bu arada vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum, öneriler buradan olursa sevinirim.

Teşekkürler şimdiden...

Son düzenleme:
Benim modem TP-Link. Bir sıkıntı olur mu? Alan sinyali derken, üst kattan alt kata sinyal gitsin yeter benim için. Yani aradaki beton bloktan sonra da sinyal alabileyim. Umarım anlatabilmişimdir.
@Kağan Gürhan

Önerisi olan yok mu arkadaşlar?

Resimde repeater mantığı anlatıyor. Repeater özelliği olan bir cihaz alıp kablosuz ağın çektiği yere koyarak kapsama alanını genişletebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• wireless-repeater-mode-tp-link.jpg
    wireless-repeater-mode-tp-link.jpg
    24,5 KB · Görüntüleme: 518
Öneriler için sağolun. Ama araştırmalarım sonucunda bu ürünler bir işime yaramıyor. Bu access pointlerden alırsam, yine wi-fi çekmeyecek. Çünkü alt kata sinyal gitmiyor zaten, yani acces point sinyali alamayacağı için yayamayacak. 3 tane seçeneğim var. Ya direk kablo çekeceğim, ya powerline alacağım, ya da güçlü bir modem alacağım. Kablo döşemeyi düşünmüyorum. Powerline için de elektrik hattına güvenmiyorum. Geriye iyi bir modem kalıyor. Şu modemi almayı düşünüyorum, biraz ucuzlarsa.
AIRTIES AIR 5750 300MBPS-867MBPS VDSL2 KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM

Aynı daire içi kullanacaksan Home Plug almanı tavsiye ederim. 2 katta aynı faz üzerinden çalışıyorsa (elektrik sayacı tek ise). Tp-Link ten bir model kullanıyorum modem ile televizyonum arasında 3 oda var IPTV HD yayınını bu şekilde alıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı