Alt+ Tab atarken monitör kapanıp açılıyor

uTicken

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Acer EI242QRPBIIPX
Acer EI242QRPBIIPX monitörüm var. Normalde 144Hz ama görüntü seçeneklerinde 165Hz seçeneği var. Aldığımdan beri 165Hz kullanıyorum ama titreme yaptığı için 144Hz olarak kullanmaya karar verdim. Ama 144Hz kullandığımda oyunlarda Alt Tab süreleri 5 10 saniyelere kadar çıkıyor. Direkt monitör kapanıp yeniden açılıyor. Simsiyah oluyor ekran. Bir çözümü var mıdır?

Acer EI242QRPBIIPX monitörüm var. Normalde 144Hz ama görüntü seçeneklerinde 165Hz seçeneği var. Aldığımdan beri 165Hz kullanıyorum ama titreme yaptığı için 144Hz olarak kullanmaya karar verdim. Ama 144Hz kullandığımda oyunlarda Alt Tab süreleri 5 10 saniyelere kadar çıkıyor. Direkt monitör kapanıp yeniden açılıyor. Simsiyah oluyor ekran. Bir çözümü var mıdır?
Tam ekran yerine pencereli tam ekranda denermisin? şöylede geçebilir : windowed full screen , borderless full screen

Tam ekran yerine pencereli tam ekranda denermisin? şöylede geçebilir : windowed full screen , borderless full screen
Belki alt tab yaptığınız uygulama çözünürlüğü ile Windows çözünürlüğü farklıdır. Çözünürlükleri eşitleyip bir daha denemenizi öneririm.
Uygulama çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğü farklı olduğu için olabilir.
Tam ekran yerine pencerelide oynamak tam ekran kadar verimli olmuyor. Ayrıca 165hz kullanırken tam ekranda kullanıyordum böyle bir sorun olmuyordu. Uygulama ile masaüstü çözünürlüğü birebir aynı. İkisi de 1080p

Muhtemelen windowsu hdr de ancak oyunu hdr kapalı kullanıyorsun. Alt tab yaptığında hdr geçişi olursa monitör farklılıktan dolayı seninki gibi kapat aç yapabiliyor. Hdr olayı yok ise arkadaşın dediği gibi oyun ekran özelliklerini fullscreen borderless yaparsan geçişlerin hızlı olacaktır.

Çözünürlükten dolayıdır. Mesela oyunda 1920x1080 tam ekrandasındır. Masaüstü çözünürlüğün 1024x768 diyelim. Geçiş yapma esnasında yeni çözünürlüğü ayarlarken bu şekilde kararma olabilir. Çözümü ikisini de aynı yapmak. İkisi de 1920x1080 olabilir.

Geri
Yukarı