Çözüldü Alt + Tab ekran kartı aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Eskiden olmayan sorun bu günden itibaren olmaya başladı. Oyundayken alt + Tab yapınca ekran kartım ısınmaya başlıyor ve cızırtı sesi geliyor. Videoya çektim ama pek duyulmuyor. İnanın bu ses videodakinden daha fazla çıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri el atarsa çık ama çok sevinirim :)

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Video:

Çözüm
Herkese merhaba,

Eskiden olmayan sorun bu günden itibaren olmaya başladı. Oyundayken alt + Tab yapınca ekran kartım ısınmaya başlıyor ve cızırtı sesi geliyor. Videoya çektim ama pek duyulmuyor. İnanın bu ses videodakinden daha fazla çıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri el atarsa çık ama çok sevinirim :)

Video:

Kanka görüntüye bas sonra genele bas orada menüde ve arka planda FPS'yi kısıtla var onu yap ısınmayacaktır.
Valorant yeni bir oyun olduğu için optimizasyon anlamında eksileri olması normal. Mesela GTA V arka plana alındığı zaman render yapmayı sonlandırıyor olabilir ama valorant bunu yapmıyor olabilir ben burada bir sıkıntı görmedim.

Valorant yeni bir oyun olduğu için optimizasyon anlamında eksileri olması normal. Mesela GTA V arka plana alındığı zaman render yapmayı sonlandırıyor olabilir ama Valorant bunu yapmıyor olabilir ben burada bir sıkıntı görmedim.

Ekran kartının ses yapmasını kastetiyorum ben. Donanımsal bir sorun olmasından korkuyorum.

Artık yeni kartlarda coil whine üzerine çalışmalar yapılsa da bazı frekanslarda veya belirli bir yükte yeni ekran kartlarında coil whine problemi yaşadığını söyleyenler var.

Herkese merhaba,

Video:

Kanka görüntüye bas sonra genele bas orada menüde ve arka planda FPS'yi kısıtla var onu yap ısınmayacaktır.

Çözüm
Herkese merhaba,

Video:

Aynısı bende de oldu 2 gündür çözümü bulan varsa yardımcı olabilir mi bende de pes Valorant 2'sinde oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı