Alt Tab yapınca oyunlarda çökme veya görüntünün tamamen bozulması

WindowsHata

Centipat
Daha fazla  
1 ay önce aldığım komple sıfır i3 13100F, B660M-A D4, G.Skill 2x8 GB 3600 MHz sisteme kernel 41 63 hatası yüzünden sıfır, sertifikalı bir PSU aldım ancak hatanın devam etmesiyle Intel Arc A750 ekran kartı aldım.
Ilk yaptığım şey DDU ile güvenli modda tüm eski sürücüleri kaldırmak oldu ve Windows Update, BIOS her şeyi hallettim.
Güzelce tamamen 400 FPS sabit aldığım oyunlarda örneğin LoL'de 1 kere bile Alt Tab atsam "GPU çıkarıldı, oyun kapanacak gibi bir hata aldım" önceki ekran kartında hemen bilgisayarın ekranı donar, sonra sesler gider reset atardı veya hiç kapanmazdı, siyah ekranda kalırdı. En azından donma probleminden kurtuldum. Sonra CS:GO'da denedim. Yükleme ekranında çok saçma bir geç yüklenme sonrası oyunda 400 FPS aldım ve 10-15 dakika sonra oyun çöktü diyebilirim, ekran piksel oldu ancak tarayıcıda arkada izlediğim 1080p videoda hiçbir sorun yok, hala izliyordum.

Benim vaktim yok şu videoyu incelermisin,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
adamın 99 sorunu varmış gerisini sen düşün belki çözüm vardır.

Benim vaktim yok şu videoyu incelermisin,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
adamın 99 sorunu varmış gerisini sen düşün belki çözüm vardır.
Sağolun bakıyorum.

Ne yaptınız çözüm sunmuş mu? aslında mevzu tahminimce ekran kartı oyun o modelde lol oyunuda ekleyerek bir arayın herkeste yapmış olması lazım. Amd Nvidia yıllarca oyun konusunda tam raya oturmadı intele mi kalmış gpu yapmak.

Geri
Yukarı