Alt Tab yapınca siyah ekranda beklemek

lakeoftears

Centipat
Daha fazla  
Oyun sırasında Alt Tab atınca 1 2 saniye bekletmeye başladı ve sanki her Alt Tab'ta PC ufak çaplı bir reset atıyormuş gibi geliyor. Bende bir taskbar uygulaması ve hareketli duvar kağıdı var. Her Alt Tab atışımda onlar yenileniyor gibi oluyor. Ayrıca dün oyun performansı için birkaç ayar yapmıştım, Windows'ta onlardan kaynaklı olabilir mi?

Oyun sırasında Alt Tab atınca 1 2 saniye bekletmeye başladı ve sanki her Alt Tab'ta PC ufak çaplı bir reset atıyormuş gibi geliyor. Bende bir taskbar uygulaması ve hareketli duvar kağıdı var. Her Alt Tab atışımda onlar yenileniyor gibi oluyor. Ayrıca dün oyun performansı için birkaç ayar yapmıştım, Windows'ta onlardan kaynaklı olabilir mi?

Bunun sebebi oyunların tam ekran olmasıdır eğer pencereli tam ekran kullanırsanız olmaz. Fakat pencereli tam ekran kullanmak FPS'i düşürür.

Bende 5 saniyeden fazla bekliyorum. Hareketli duvar kağıdını kaldırın.

Ama bayağıdır var duvar kagıdı ama bu sorun dun başladı duvar kagıdı ile mi alakalıdır?
Bunun sebebi oyunların tam ekran olmasıdır eğer pencereli tam ekran kullanırsanız olmaz. Fakat pencereli tam ekran kullanmak FPS'i düşürür.
hocam haklı olabilirsiniz çünkü dün tam ekran yapmıştım bilerek daha çok fps için teşekkürler.

Ama bayağıdır var duvar kagıdı ama bu sorun dun başladı duvar kagıdı ile mi alakalıdır?
Hayır. Hocam büyük ihtimal performans ayarı yapıcam diye Tam Ekran yapmışsınız ki doğru bir şey bu FPS'i arttırır. Ayrıca bunun rahatsız edecek bir yanı yok.
İsterseniz Pencereli Tam Ekran yapıp deneyin aradaki farkı görürseniz sonunuz çözüldüyse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. 😀

Ben pencereli tam ekranda kullanıyorum. Fps bir iki oynuyor. Bence çektiğin çileye değmez. Valoda filan beş saniye bekletiyor.

Ben pencereli tam ekranda kullanıyorum. Fps bir iki oynuyor. Bence çektiğin çileye değmez. Valoda filan beş saniye bekletiyor.
Hocam eğer yüksek performans istiyorsa yapmalıdır. Zaten performans ayarı yaptığına göre performans istiyor. Ayrıca pencereli tam ekranda FPS dalgalanmları çok daha yüksektir. Özellikle rekabetçi oyunlarda o dalgalanma minimal düzeyde olmalıdır. Şahsen Valorant benim için kazandığım 1 FPS'in bile değeri çok yüksektir.

Geri
Yukarı