Altılı Masa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. Kez aday olmasını kabul etmediğini açıkladı

Akbaba İsmet

Hectopat
Makaleler
2
Kaynak;

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şurada seçime kaç ay kalmış, yeni söylüyorlar bunu. Yazıklar olsun. Benden tavsiye, altılı masadan ümidi kesin ve altılı masada Türkçülüğe karşı olan Davutoğlu ve Babacan olduğu sürece de altılı masaya destek vermeyi düşünmüyorum.

Şurada seçime kaç ay kalmış, yeni söylüyorlar bunu. Yazıklar olsun. Benden tavsiye, altılı masadan ümidi kesin ve altılı masada Türkçülüğe karşı olan Davutoğlu ve Babacan olduğu sürece de altılı masaya destek vermeyi düşünmüyorum.
Hiçbir zaman bu düşünce şeklini anlayamayacağım sanırım. Elbette pek çok şey canımızı sıkıyor ama bu cümleleri kuranların belirli konulara hiç vakıf olmadığını düşüneceğim.

En ufak suçu olmayan belki devletin 10-20 senelik polis ve askerleri sırf ''FETÖ iltisaklı olduğu için'' içeride yatarken, bazıları mesleklerinden edilerek asgari ücret altında çalışıp eve bir ekmeği zor getirirken, aynı insanlar hukuksuzluğa ve sefalete dayanamayıp intihar ederken; gazeteciler, siyasiler yargılanmadan hapislerde çürürken, ülkenin fabrikaları ve toprağı özelleşirken, yangın adı altında ülkenin ormanları ranta kurban giderken, rüşvet ve yolsuzluk uğruna halkın parası ezilirken, filmler yasaklanırken, alkole göz göre göre gülünç zamlar gelirken, artık bağıra çağıra ''biz yaşam tarzınıza da karışacağız'' denirken, sadece siyasal İslam benimsenip halkın geri kalan azınlığına çöp muamelesi yapılırken kusura bakmayın sanırım ben en büyük muhalefet oluşumuna tek bir şans verirdim ya. Ne olursa olsun ama bir değişim olsun. %70, %30'dan büyüktür. Padişahlık son bulsun. Oluşum içinde ülkeyi meydan malı haline getiren Babacan da olabilir, Gar Katliamı sonrası ''oylarımız arttı ama'' diyen Davutoğlu olabilir. Hepsine lanet olsun ama altılı masayı desteklemek bu saatten sonra alternatifsiz bir meseledir, aksi düşüncelere de saygım kalmadı. Özür dileyerek bu mesajınıza şiddetle katılmıyorum.

Dostum, yorumuma katılmak ya da katılmamak zorunda değilsin zaten fakat şurada seçime kaç ay kalmış, adamlar hâlâ bir aday açıklayamadı.
Farkındayız, herkes farkındadır. Ben de geç kalındığını düşünüyorum ama bir tık düşünmekle yetiniyorum, dillendirirken kendime çok dikkat ediyorum. Bu benim davranışım tabii, size karışamam elbet. Diken üstünde olmasak oluşumu tüm benliğimle eleştirirdim ama çaresiz bir seçmenim sadece.

Geri
Yukarı