Altın bozdurup dolar satın almak mantıklı mı?

Altın mı? Dolar mı?

• Altın

Oy: 20 62,5%
  • Dolar

Oy: 12 37,5%

• Oy verenlerin toplamı
    32
@MuX biraz fazla gereksiz kasıyorum galiba... Neyse hakkımızda hayırlısı.
Estağfurullah hocam. Doğru söylediniz aslında. Enflasyon gibi nedenlerden paranızın değer kaybetmemesi yani geride kalmamak için paranızı döviz veya madenlere yatırırsınız. Paranız (TRY) değer kaybettiği sürece yerinizde sayar, değer kazanmaya başladığında ise elinizde ki dövizi/madeni bozdurur böylelikle kâr etmiş olursunuz.

Hem ben de "gereksiz kasıyor" olabilirim sonuçta sizden fazla bildiğim bir şey yok ortada, sadece elimdeki bilgiden yola çıkarak "educated guess" yapıyorum :)

Üniversite masrafları için bozduracağım. O zamana kadar dolar alsam bu artış hızıyla kara geçerim diye düşünmüştüm ama sizden gelen yorumlara göre altın olarak saklamak daha mantıklı.

Dakika 40 ya da 45'ten itibaren izle. Aradığın cevapları bulacaksın. @Oreki Sabahtan beri anlattığı şeyi tekrarlıyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı