Steam'in dolar kuruna geçmesinin ardından oyun konsolu almak daha mı mantıklı?

Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Steam dolar kuruna geçti ve oyun fiyatları inanılmaz yükseldi. PC'de alternatif mağazalar var ama Steam kadar geniş bir kütüphaneye sahip değiller.
Oyun konsolu almamamın en büyük nedeni yüksek oyun fiyatlarıydı ve benim gibi birçok kişinin bu yüzden PC aldığına eminim. Mevcut durumda işler tersine döndü diyebiliriz. Oyun konsollarında daha ucuz oyunlar görüyoruz. Kardeşlik ve oyun takası gibi birçok avantajı saymıyorum bile.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sadece oyun oynamak isteyen birisinin oyun konsolu alması artık daha mantıklı değil mi?

Steam dolar kuruna geçti ve oyun fiyatları inanılmaz yükseldi. PC'de alternatif mağazalar var ama Steam kadar geniş bir kütüphaneye sahip değiller.
Oyun konsolu almamamın en büyük nedeni yüksek oyun fiyatlarıydı ve benim gibi birçok kişinin bu yüzden PC aldığına eminim. Mevcut durumda işler tersine döndü diyebiliriz. Oyun konsollarında daha ucuz oyunlar görüyoruz. Kardeşlik ve oyun takası gibi birçok avantajı saymıyorum bile.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sadece oyun oynamak isteyen birisinin oyun konsolu alması artık daha mantıklı değil mi?

Kesinlikle katılıyorum. Sadece oyun oynayacak birisi için konsol alması daha mantıklı ve ucuza geliyor.

Türkiye'de oyun için konsol almak bilgisayardan daha avantajlı bana göre. Oyun fiyatları her ne kadar yüksek olsa da en azından konsol uzun bir süre oyunları oynatabiliyor. PC tarafında sürekli bir yükseltme gerekiyor bir yerden sonra.

Kendim de yazı bekliyorum PS5 Pro duyurulursa onu bekleyeceğim ya da düz PS5 alacağım yurt dışından.

Eğer oyun kütüphaneniz yoksa konsol çok daha mantıklı. Çünkü PC'deki oyunların sistem gereksinimleri uçuk resmen. Mesela benim yıllardır oluşturduğum kütüphane var.

Xbox mağazasında birazda olsa oyun fiyatları daha ucuz, rdr 2 mesela 450 filan 350 idi zam gelmiş. :d bazı eski oyunların fiyatlar daha iyi. İndirimlerde de daha uygun oluyor. Ama özel oyun yok. :d pc de ki oyunları oynamak istiyorsan xbox tavsiye ederim.

Xbox mağazasında birazda olsa oyun fiyatları daha ucuz, rdr 2 mesela 450 filan 350 idi zam gelmiş. :d bazı eski oyunların fiyatlar daha iyi. İndirimlerde de daha uygun oluyor. Ama özel oyun yok. :d pc de ki oyunları oynamak istiyorsan xbox tavsiye ederim.
Aynen öyle Xbox çok daha mantıklı. Bir de Sony Türkiye'den çekildi diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı