Altın hesabı nedir?

Vadesiz altın hesabınıza altın alıp oraya yatırıyorsunuz. Vadesiz TL hesabına yatırılamayacağı için bir tane altın hesabınız olması gerekiyor bankadan altın almak için. Vadeli altın hesabında ise altınınıza gram altın olarak faiz geliyor ve artıyor. Bankalarda altın gram üzerinden satılır.
Vadeli altın hesabı açmak banka kartı almak gibi ücretsiz mi yoksa ek bir kesintisi var mıdır hocam? Altının paralardan birikim olarak daha iyi durduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vadeli altın hesabı açmak banka kartı almak gibi ücretsiz mi yoksa ek bir kesintisi var mıdır hocam? Altının paralardan birikim olarak daha iyi durduğunu düşünüyorum.
Bildiğim kadarıyla hesap işletim ücreti yok ve ücretsiz. ING güzel kurlara sahip ama hesap için en az 366g altın istiyor. Kuveyt Türk, 10g ile açabiliyor.

Katılım bankalarından ve diğer bankalara hesap açarsın TL ile gram altın alırsın 3 banka 5/24 diğer bankalar mesai bitince kapanır marj koyar.
Mesai bitince altın hesabında parada azalma görürsen korkma banka kendini güvene almak için mesai başlayana kadar marj koyar.
Evde korka korka altın saklayana kadar bankaya koy dursun yatırımdır gelecek için.

Geri
Yukarı