Altını elden almak mı yoksa banka altın hesabı mı?

Alfirk

Kilopat
Selam iyi günler. Altın ile yatırım birikim yapmaya karar verdim.
Fakat kararsızım.

Şimdi bir kuyumcuya gidip fiziksel olarak altını almak mı daha iyi yoksa bir bankanın vadesiz altın hesabı açtırıp hesaptaki para ile oradan mı almak iyi?

Bankadan altın hesabı açtırsam almak satmak kolay direk hesabına para artı eksi olarak yatıyor çıkıyor.

Kuyumculuğa güvenebilir miyim? İleride biter mi biterse altınlar elimde kalır mı?

İşte endişelendiğim kısım burası kuyumculuk. Belki ileride iş biter aldığım altınlar öyle kalırsa.

Yani sizce hangisini yapayım banka altın mı yoksa fiziksel kuyumculuk altını mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam iyi günler. Altın ile yatırım birikim yapmaya karar verdim.
Fakat kararsızım.

Şimdi bir kuyumcuya gidip fiziksel olarak altını almak mı daha iyi yoksa bir bankanın vadesiz altın hesabı açtırıp hesaptaki para ile oradan mı almak iyi?

Bankadan altın hesabı açtırsam almak satmak kolay direk hesabına para artı eksi olarak yatıyor çıkıyor.

Kuyumculuğa güvenebilir miyim? İleride biter mi biterse altınlar elimde kalır mı?

İşte endişelendiğim kısım burası kuyumculuk. Belki ileride iş biter aldığım altınlar öyle kalırsa.

Yani sizce hangisini yapayım banka altın mı yoksa fiziksel kuyumculuk altını mı?

Ben pişman oldum 22000 TL zarardayim bozamiyorum.
Kardesim bankadan alma alırken hem pahalıdan satıyor hem de belli oranda kambiyor vergisi kesiyor.
Keza bozacağız diyelim alış satış arasında 50 TL var.
1052 liraya satıyor sana bozarken 1002 liraya bozuyor 500 gramda 25000 bankaya gidiyor.

Geri
Yukarı