Çözüldü Altruistics nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XypexZz

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam sorunum şu, nasıl yüklendiğini bilmiyorum.

ok.png

Bilgisayarımda dolaşırken sağ alttaki ok simgesine tıkladım sonra altruistics adında benim indirmediğim bir yazılım gördüm başta Görev Yöneticisi'nden kapatmayı denedim fakat her kapattığımda tekrar açılıyordu.
Sonra program files da bu klasörü.

altrustics.png

Gördüm sonra silmeye çalıştım fakat yazılım arkada çalıştığı için silemedim. Revo uninnstallerdan da baktığımda yazılım gözükmüyordu. İnternete baktğımda bu yazılımın bir tür virüs olduğunu gördüm doğru mudur? Doğruysa nasıl silebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bu virüslü bir dosya. Denetim Masası'ndan vs silemezsin. Eğer şansın varsa, bildiğim kadarı ile sadece Malwarebytes ve McAfee tutuyor bunu(Kaspersky, Norton vs. görmüyor, denendi onaylandı). Eğer tutamaz ise format atmayı deneyin.
(Uygulama kendini çoğaltarak, sürekli yenileniyor ve kaldırmak av harici imkansız hale geliyor. Uygulama belirli sunucular ile iletişim kuruyor. İncelediğim kadarıyla keylogger ve zombi PC gibi zararlılar var)

(Genelde sa*lam*ndir gibi sitelerin reklamlarında bulunuyor. Büyük ihtimal o ve onun gibi sitelerden bulaştı.)

Edit: Keyloggerdan dolayı mümkünse ana hesapların şifresini değiştirin.

İşinize yarar ise çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.
Hocam bu virüslü bir dosya. Denetim Masası'ndan vs silemezsin. Eğer şansın varsa, bildiğim kadarı ile sadece Malwarebytes ve McAfee tutuyor bunu(Kaspersky, Norton vs. görmüyor, denendi onaylandı). Eğer tutamaz ise format atmayı deneyin.
(Uygulama kendini çoğaltarak, sürekli yenileniyor ve kaldırmak av harici imkansız hale geliyor. Uygulama belirli sunucular ile iletişim kuruyor. İncelediğim kadarıyla keylogger ve zombi PC gibi zararlılar var)

(Genelde sa*lam*ndir gibi sitelerin reklamlarında bulunuyor. Büyük ihtimal o ve onun gibi sitelerden bulaştı.)

Çözüm

Teşekkürler hocam çözdüm. Malwarebytes virüsü temizliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı