Sürekli gece vardiyasında çalışılır mı?

Hocam insan gece geç saatlerde uyuyup öğlen kalkınca insan kendini kötü hissediyor pişmanlık çöküyor. Yaklaşık 1 senedir hep geç uyudum ve bunu geri toplamak çok zor olacak. Yazın bende sabah mesaili iş düşünüyorum. Eğer çok gece geç uyuyan birisiysen çok etki etmez ama sen farkında olmasan bile zararı çok. Kalp krizinin bir sebebi de kötü uyku.6 ay bir şey olmaz belki gece zorlamazsa çalış.
Son dediğiniz şeye katılıyorum fakat sabah kalkmak bana ölümmüş gibi geliyor. Hele ki 6,7 gibi kalkmak. 9 da kalksam çok sorun yok zaten normalde o saatlerde kalkıyorum ama o saatlerde de bir iş yok. Gece çalışıp gündüz uyumak tam bana göre 1 haftada uyku düzenini oturturum çünkü zaten normalde de gece 3-4'e kadar ayaktayım. Pişmanlık konusu her bünyeye göre değişir aslında ben şahsen sabah kalkmak için diretiyorum ama kalkamayınca da pişmanlık duymuyorum.

Ailen ile yaşıyorsan sana ayak uyduramayacakları için evde ses olursa uyuman zor olabilir.
O fazla sorun olmaz. İşe başladığımı duysalar zaten herkesin sessiz olacağını biliyorum. Saygılılar yani bana karşı.

Parası az gibi geldi ama çalışılır bence.
Siz çalıştığınızda bir sorun yaşadınız mı hocam? Sağlıkla ilgili sürekli yorgun hissetmek vb. şeyler işi bıraktıktan sonra?

Son dediğiniz şeye katılıyorum fakat sabah kalkmak bana ölümmüş gibi geliyor. Hele ki 6,7 gibi kalkmak. 9 da kalksam çok sorun yok zaten normalde o saatlerde kalkıyorum ama o saatlerde de bir iş yok. Gece çalışıp gündüz uyumak tam bana göre 1 haftada uyku düzenini oturturum çünkü zaten normalde de gece 3-4'e kadar ayaktayım. Pişmanlık konusu her bünyeye göre değişir aslında ben şahsen sabah kalkmak için diretiyorum ama kalkamayınca da pişmanlık duymuyorum.

O fazla sorun olmaz. İşe başladığımı duysalar zaten herkesin sessiz olacağını biliyorum. Saygılılar yani bana karşı.

Siz çalıştığınızda bir sorun yaşadınız mı hocam? Sağlıkla ilgili sürekli yorgun hissetmek vb. şeyler işi bıraktıktan sonra?
Sorun yaşamadım. Ama sosyal hayat kalmıyor bizim haftada 2 gün tatil vardı ama evde yatıyordum.

Onu ayarlarım zaten işe alışma sürecim 1 hafta sürer, sonra 8 de bir uyurum 1 gibi uyanır işlerimi tamamlar, 3 gibi tekrar uyurum akşam 7-8 gibi kalkarım mantık bu.

Peki iş tanımı şöyle büyük bir markette reyonlardan ürün toplama, yerleştirme bu sıkar mı? Zor bir iş mi?

1 ila 3 arası en verimli olan saatler o saatdeki uykular bal gibidir ona göre değerlendir.

Yeni konular

Geri
Yukarı