Altyapı 70 Mbps internet kaldırır mı?

Merhabalar, hattım 70 Mbps paketi kaldırır mı? Şu anda 50 Mbps paket kullanıyorum ve hat değerlerim bunlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,9 KB · Görüntüleme: 101
Sağ ol kardeş Türk Telekom çalışanı dB değerleri 10'un altına düşerse kopmalar olabilir demişti o yüzden sordum yaza doğru 70 Mbps almayı düşünüyorum da oyun oynamak için falan emin siniz değil mi hocam kopma ve hız yavaşlaması yaşamam.

5 dB de kullanıyorum kopma kesilme hızda düşme yaşamıyorum.
Hatta 4 dB de 3'ün altına düşmedikçe bir sorun olmaz ama garanti için 8 dB iyidir.
1644528097051.png

1644528182361.png

Hız düşüklüğü nedeni Speedtest nperfden test yapınca 76Mbps alıyorum rahatça.

Türk Telekom çalışanına aldırma fazla. Bana burası 50 Mbps'den yukarısı sorun çıkartır demişti :) Ben 5 dB olarak kullanıyorum 75 Mbps paket tanımlı. Kopma falan hiç olmuyor. CRC ve Fec hatası da nasıl desem 24 saatte 3-5 tane oluyor. Onun da hiç etkisi yok.
InkedAdsız_LI.jpg
InkedAdsız1_LI.jpg

Merhabalar, hattım 70 Mbps paketi kaldırır mı? Şu anda 50 Mbps paket kullanıyorum ve hat değerlerim bunlar.
67 MBPS'ye kadar altyapım destekliyor. 60 MBPS istedim ama kopmalar çok olur diye 50 MBPS'ye sabitlediler. 13.3 DB gösteriyor ve ara sıra kopmalar oluyor. Sana tavsiyem kopmadan kullanacağın hıza sabitlemen. Oyunda iken kopma olunca can sıkabiliyor.

Kimse bahsetmemişte. Modemin iyi bir şeyse5.6 bilmemde 8 de kopmalar olmuyor zaten. Demek istediğim 8 üstü kopma olmaz modem iyiyse. Modemin iyiyse 70 MB rahat görürsün gibi.

Geri
Yukarı