Altyapı başvurusu nasıl yapılır?

berkayx

Hectopat
Şu an Vodafone net kullanıyorum ve paketimi yükseltmek istiyorum ya da başka bir internete geçiş sağlamayı düşünüyorum. Altyapı başvurusu için nereye başvuracağız tam olarak?

Türk Telekom Müdürlüklerine başvurmanız gerekiyor ama ne kadar ilgililer bilmiyorum. 2020 son çeyreğinde şansa telefonu açmışlardı, bütçenin olmadığını 2021'de tekrar konuşmam gerektiği söylendi fakat şimdi de kimse telefonu açmıyor.

Hocam ben 2 yıl bekledim maalesef. Yetkili kişilere ulaşmanız lazım. Twitterdan @krc_ysf'a tweet atın. Bana yardım etmişti umarım sizede yardımcı olacaktır.

Türk Telekom Müdürlüklerine başvurmanız gerekiyor ama ne kadar ilgililer bilmiyorum. 2020 son çeyreğinde şansa telefonu açmışlardı, bütçenin olmadığını 2021'de tekrar konuşmam gerektiği söylendi fakat şimdi de kimse telefonu açmıyor.
Az önce aramışlar ama telefonu açamadım, tekrar aradıkları zaman ne demeliyim?

Türknet üzerinden adres kontrolü sağlarsanız kendileri taahhüt ettikleri interneti büyük ihtimalle vereceklerdir aktif altyapılarındaysanız sizi VDSL'e geçirirler.
Türk Telekom sizi geçiştirir muhtemelen. Halihazırda bir plan proje var mı diye sorabilirsiniz. Sokağınızdan bir sürü kişiden imza alıp götürmenizi falan istiyorlar, kısacası yalvarmanızı. Ama onun da çare olacağını zannetmiyorum. Daha hızlı internet kullanmak için yapabilecek bir şey olup olmadığını sorabilirsiniz.

VDSL porta geçmek istediğinizi belirtirsiniz böylece Hipernet dediği VDSL internete geçersiniz veya dediğim gibi Türknet'ten sorgulayın. Eğer ki aktif altyapılarındaysanız taahhüt ettiklerini geç de olsa vereceklerdir. VDSL destekli bir modem ile sorunu çözebilirsiniz.

Ama plan proje var da fiber döşenecekse şanslısınız. Şimdiden kolay gelsin.

Türknet üzerinden adres kontrolü sağlarsanız kendileri taahhüt ettikleri interneti büyük ihtimalle vereceklerdir aktif altyapılarındaysanız sizi VDSL'e geçirirler.
Türk Telekom sizi geçiştirir muhtemelen. Halihazırda bir plan proje var mı diye sorabilirsiniz. Sokağınızdan bir sürü kişiden imza alıp götürmenizi falan istiyorlar, kısacası yalvarmanızı. Ama onun da çare olacağını zannetmiyorum. Daha hızlı internet kullanmak için yapabilecek bir şey olup olmadığını sorabilirsiniz.

VDSL porta geçmek istediğinizi belirtirsiniz böylece Hipernet dediği VDSL internete geçersiniz veya dediğim gibi Türknet'ten sorgulayın. Eğer ki aktif altyapılarındaysanız taahhüt ettiklerini geç de olsa vereceklerdir. VDSL destekli bir modem ile sorunu çözebilirsiniz.

Ama plan proje var da fiber döşenecekse şanslısınız. Şimdiden kolay gelsin.
Annem benden habersiz 2-3 ay önce taahhütü yenilemiş, Türknet'e geçmeye kalksam bana kaça patlar?

Birde adres kontrolü nasıl sağlanıyor bilgilendirir misiniz?

Cayma bedeli belli bir miktara kadar karşılıyorlardı da 2-3 aylık bir taahhütün cayma bedeli bir hayli yüksek olur diye düşünüyorum. 120 liraya kadarmış karşılama miktarı, 6 ay faturadan düşülüyormuş.

Geri
Yukarı