Altyapı Başvurusu

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, 1 hafta önce @KRC_YSF'a Twitter'dan adresime altyapı başvurusunda bulundum.
Yarım saat önce Türk Telekom tarafından arandım, aboneliğimin olup olmadığını sordular, yok dedim, altyapı geldikten sonra tüm ISS'ler ile konuşup bana en uygun olanını seçeceğimi söyledim, eğer altyapıyı keyfi olarak istiyorsan yapmayalım çünkü proje çizildi gereksiz olur falan dediler, bende hayır altyapı geldikten sonra uygun ISS'yi bulup o ISS'ye geçeceğimi söyledim, o zaman tamam dediler. Çok yakında altyapım gelecekmiş. (TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum)
Birkaç şeyi merak ettiğimden size sormak istedim:
1- Altyapım geldikten 1 ay sonra başka bir ISS'ye geçeceğim, çünkü şu anda altyapısız net sağlayan bir ISS ile yaklaşık 1 aylık taahhüdüm var. Altyapım geldikten 1 ay sonra başka bir ISS'ye geçmek sıkıntı yaratır mı?
2- Altyapı için beni arayan adam, bana Türk Telekom altyapısı olacağı için diğer ISS'lerde de Türk Telekom ile aynı hızı alacağımı söylediler. Fakat ben onların panelden hızı düşük bir hıza sabitleyip insanı çileden çıkarttıklarını biliyorum. Demek isteyeceğim şu, altyapı geldikten sonra Türk Telekom abonesi olmamam sıkıntı yaratır mı?
3- Sizce hangi ISS'ye geçmeliyim? TürkNet'te ilk 1 ay ücretsiz olduğundan, ms/paket kaybı/hız değerlerini ücretsiz olarak test etmek daha mantıklı geliyor, bu yüzden TürkNet'i denemek istiyorum. Sizin önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz karışık durum. Bekleyin altyapı gelsin. Altyapının gelmesi gecikebilir. Belki taahhüdünüz bile biter. Daha sonra istediğiniz yere geçersiniz.

Fiber altyapı değil, ADSL veya VDSL sanırım. TT genelde müşterilerini affedersiniz "keriz" yerine koyuyor. En ufak sorunda, sorun kendilerinden kaynaklı olmasına rağmen modem paneli diyip duruyorlar.
Diğer firmaların da servisini büyük oranda TT sağlıyor.
Başka firmanın müşterisine daha iyi davranacaklarını sanmıyorum.
Ücretsiz deneyip daha sonra başka operatörlere de geçebilirsiniz ama maalesef tekelleşme olduğu sürece durum bu.

Geri
Yukarı