Altyapı desteklediği halde 75 Mbps alınamıyor

Modemden hat değerlerinizi paylaşır mısınız? Ve buradan bir altyapı sorgulamasının fotoğrafı:

Ya niye bilmiyorum ama bir hata var SS atılmıyor modem hat değerlerim 39 mgbt gösteriyor ama attığınız linkten bakınac 76 mgbt diyor bina ile alakalı mı bu acaba.[/url]

Hocam modem üzerinden hat zayıflaması ve SNR marjin değerlerini atabilir misiniz?
hocam niyeyse ss atamıyorum ama hat değerlerim modem arayüzünde 39 mgbt

Ya niye bilmiyorum ama bir hata var SS atılmıyor modem hat değerlerim 39 mgbt gösteriyor ama attığınız linkten bakınac 76 mgbt diyor bina ile alakalı mı bu acaba.[/url]

Hocam niyeyse SS atamıyorum ama hat değerlerim modem arayüzünde 39 mgbt

Hocam o değer sizin internet hızınız bize lazım olan bilgiler SNR marjin ve hat zayıflaması değerleri bu değerler üzerinden tablodaki gibi en fazla ne kadar internet hızı alabileceğinize bakacağız. Değerler kötüyse adamlar size 100 Mbit internette verse internette kopmalar ve sorunlar yaşıyacaksınız. Sistem sizin değerlerinize göre ortalama bir hız değeri atıyor. Bu sorunun kaynağı hat değerleriyse hattı tamir ettirmekten başka çareniz yok. Hız değerleri farklı bir durumdan dolayı sıkıntılı olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor.

Hocam niyeyse SS atamıyorum ama hat değerlerim modem arayüzünde 39 mgbt

SS atmaya çalışın. Eğer hat değerleri güzelse müşteri hizmetlerini arayın zaten onlar oradan müdahale edebiliyorlar. Sorununuzu çözebilirler.

Hocam o değer sizin internet hızınız bize lazım olan bilgiler SNR marjin ve hat zayıflaması değerleri bu değerler üzerinden tablodaki gibi en fazla ne kadar internet hızı alabileceğinize bakacağız. Değerler kötüyse adamlar size 100 Mbit internette verse internette kopmalar ve sorunlar yaşıyacaksınız. Sistem sizin değerlerinize göre ortalama bir hız değeri atıyor. Bu sorunun kaynağı hat değerleriyse hattı tamir ettirmekten başka çareniz yok. Hız değerleri farklı bir durumdan dolayı sıkıntılı olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor.

SS atmaya çalışın. Eğer hat değerleri güzelse müşteri hizmetlerini arayın zaten onlar oradan müdahale edebiliyorlar. Sorununuzu çözebilirler.
modem.PNG

Hocam değerlerdeki anormallik sinyal-gürültü oranındaki düşüklük. Zayıflama değerleri güzel fakat SNR olarak da bilinen gürültü değerleri kötü.
  • 6dB (desibel) ve altında modemininiz hiç buluşmaz. Dolayısı ile ADSL'i kullanamazsınız.
  • 7DB-10dB arası idare eder ancak gün içinde hatta oynamalar olursa tolere etmeyecektir (DSL sönüp hattan düşme ihtimali var)
  • 11DB-20dB iyi
  • 20DB-28dB çok iyi
  • 29dB ve üstü ise mükemmel kabul edilir.

Altyapın maksimum 46 Mbit veriyor şu an iç tesisatın sıkıntılı olabilir hat zayıflaman 15.5 bayağı yüksek önceden benimki de 18 civarındaydı CAT6 çektirdim ek yapmadan direk 6.8 şu an.

Geri
Yukarı