Altyapı dün vardı, bugün yok

Daha fazla  
Uzun yıllardır yaşadığım bölgede altyapı yoktu ve 2 gün önce bir altyapı çalışması başlatıp bu sebeple 2 gün boyunca internet erişimim kesildi.
İnternetten (TurkNet, Türk Telekom ve Millenicom siteleri) altyapı sorgusu yaptığım zaman 69Mbps VDSL desteklendiğini gördüm (operatörler aracılığıyla da doğruladım), bugün tekrar sorguladığımda ise altyapının olmadığını, başvuru alamayacaklarını bildirdiler. Operatörü arayıp genel konuyu anlattım ve aynı şekilde bir altyapı göremediklerini söylediler. Çalışma bugün bitti ve altyapı yok, gelir mi gelecek mi geldi mi bilen de yok. Ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

Uzun yıllardır yaşadığım bölgede altyapı yoktu ve 2 gün önce bir altyapı çalışması başlatıp bu sebeple 2 gün boyunca internet erişimim kesildi.
İnternetten (TurkNet, Türk Telekom ve Millenicom siteleri) altyapı sorgusu yaptığım zaman 69Mbps VDSL desteklendiğini gördüm (operatörler aracılığıyla da doğruladım), bugün tekrar sorguladığımda ise altyapının olmadığını, başvuru alamayacaklarını bildirdiler. Operatörü arayıp genel konuyu anlattım ve aynı şekilde bir altyapı göremediklerini söylediler. Çalışma bugün bitti ve altyapı yok, gelir mi gelecek mi geldi mi bilen de yok. Ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.
İnternet üzerinden Netspeed veya Türk Telekom üzerinden altyapı sorgulaması yapın muhtemelen port kalmamıştır. Port olmadığı için altyapı gözükmez aynı sorunu bende yaşadım.

Eğer internetinizi geri istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp interneti düzeltecek görevli göndermelerini isteyin. Altyapı sorunu hakkında bilgim yok. Aynısını bende yaşadım.

Ne yapmam gerekiyor peki? Nereye başvurmalıyım VDSL altyapıda bir portu kullanabilmek için.
Hocam altyapıda bir vdsl port kullanmak istiyorsanız o internet sağlayıcısında bir tanıdığınız olması lazım aksi takdirde işinizi çözmeyeceklerdir. Ben bu sorunla 9 aydır uğraşıyorum herhangi bir tandığım olmadığı için ve vdsl port olmasına rağmen işimi halletmiyorlar. Muhtemelen sizede aynısını yaparlar ama tanıdığınız varsa 1 veya 2 güne hallolur.

Yeni konular

Geri
Yukarı