Altyapı Hız Sorgulama Sorunu Sonucu 0 Mbps Gösterilmesi

teknoman

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar ben hattımın değerlerini merak ettiğim için gerek Netspeed'in FB sayfasından gerekse Türknet'in sayfası veya Extranet'in sayfalarından sorgulattım. Hattımın değerleri de bunlar: Santrale uzaklığı 143 Metre ve alabileceğim hız ise 75 Mbps olarak gösteriyordu. Ancak şu an sorgulama yaptığımda hattımda yazan değer 0 Mbps. Ayrıca örnek olarak benim dairemin numarası 9 olsun. Onuncu daireyi sorguladığımda hız değerleri 75 Mbps olarak gözüküyor.
Örnek resimler:
int02.PNG
int01.PNG

Not: Netspeed'in FB sayfasından tekrar sorgulattığımda hız değerlerim onda da 0 Mbps çıktı ve Hız Tanımı talep edin yazıyordu.

Son düzenleme:
TTOYS'da bir sorun var galiba. Paul Doany'e Twitter'den yazın bir geri dönüş yapsınlar sistemde 0Mbps hız gözüktüğünü söyleyin.

TTOYS'da bir sorun var galiba. Paul Doany'e Twitter'den yazın bir geri dönüş yapsınlar sistemde 0Mbps hız gözüktüğünü söyleyin.
Peki. Bir sorum olacak burada 0 Mbps yazması bir şey ifade ediyor mu? Yani benim Türknetde 35 Mbps, Netspeedde de 75 Mbps almama engel mi ? Bir de ben bu sitelerden çok sorgulama yapmıştım yani bu yüzden engel atmış olabilirler mi? :D
Ve bahsettiğiniz bu TTOYS nedir?

Hız sorguladığın zaman 50Mbps çıkıyorsa 50Mbps üstü hız vermek istemezler çünkü sonradan müşteri sıkıntı çıkartabilir. Engel sayılır. TTOYS ise hız sorgulama yaptığın zaman ne kadar hız alabileceğini sana gösteren sistem. Otomatik olarak belirli zamanlarda modem değerlerine göre güncelleme yapılır. Arada bir böyle hatalar olabiliyor.

Hız sorguladığın zaman 50Mbps çıkıyorsa 50Mbps üstü hız vermek istemezler çünkü sonradan müşteri sıkıntı çıkartabilir. Engel sayılır. TTOYS ise hız sorgulama yaptığın zaman ne kadar hız alabileceğini sana gösteren sistem. Otomatik olarak belirli zamanlarda modem değerlerine göre güncelleme yapılır. Arada bir böyle hatalar olabiliyor.
Yani yakın zamanda düzelir mi diyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı