Altyapı hızı ile maksimum hız farklı çıkıyor

FurkanS3

Decapat
Daha fazla  
Birkaç gün önce Türk Telekom'a geçtim. İnternet altyapım tüm sitelerde 100 Mbps çıkarken modem arayüzünde 77 Mbps çıkıyor. Şu an 100 Mbps paketi kullanıyorum. Bu sorun neden kaynaklıdır?

fghfhfdfgd (2).png

Dosya Ekleri

• fghgfhfhj.png
    fghgfhfhj.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Birkaç gün önce Türk Telekom'a geçtim. İnternet altyapım tüm sitelerde 100 Mbps çıkarken modem arayüzünde 77 Mbps çıkıyor. Şu an 100 Mbps paketi kullanıyorum. Bu sorun neden kaynaklıdır?

Hocam TurkNet'e geçmişsiniz Türk Telekom değil (Türk Telekom altyapısı olabilir). Modemdeki bilgiler anlık olarak alınan hızdır bu hız 90 falan olsa anlarımda 77 biraz düşük olmuş. türkneti arayıp arıza kaydı oluşturun.

Hocam VDS2'lerin hepsi aynidir altyapı bakır kablo oldugundan dolayi cok bir beklentiniz olmasin derim benim eski altyapım 84 MB destekliyordu ama bakir kablo oldugundan dolayi bana gelen 45 65 arasi ve ping cok oluyor.

Hocam bende de altyapı sorgulamada 56, modemde 40 çıkıyordu. Şu anda da bir akrabamda sorgulayınca 75 geliyor ama 50 alsa bile kesiliyor. Tam tersi modemde daha yüksek gören arkadaşım da var. Asıl olan değer modemde gördüğünüzdür. Altyapıyı revize ederek (ek iptali, ankastreden modeme cat6 kablo vs.) belki bir nebze arttırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı