Altyapı Sorgulama Farklı Çıkıyor

Jefitou1

Centipat
Daha fazla  
İnternetten altyapı sorgulama sitelerine girdiğimde adresmi yazıyorum. Genelde 64 65 gibi değerler çıkıyorken bazı zamanlar 17 Mbps gibi değerler çıkabiliyor. Sebebi nedir?
Örnek: 35Mbps olarak abonelik başlatsam bir süre sonra 17 Mbps olabilir mi tekrardan hızım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı sorgulama sitesi size hız bilgisi nasıl veriyor? Bildiğim kadarıyla altyapı sorgulaması sadece mevcut konumuzda ki hat yapısını verir ki bunun için en sağlıklı sonucu servis sağlayıcısının sitesin den veya müşteri hizmetlerin den alabilirsiniz. Eğer bahsettiğiniz hız testi ise sözleşme de yaptığınız hız neyse o olur lakin bu hız sözleşmede de belirttiği üzere gelen hat kalitesi, mevcut lokasyon da bulunan alt yapı, evinize gelen hattın türü (dsl, kablo, fiber ve bunların kendi içinde oluşumu vs.) gibi bir çok etmene bağlı olarak bu hız sabit olarak size sağlanamaz. Mesela, sözleşme de 30 Mbps indirme (download) olarak anlaşırsınız ama bazen tam verim alırken (30 Mbps) bazen 25 Mbps hatta 15 Mbps'e kadar düşebilir yani hızı sürekli aynı beklemeyin ama 35 Mbps bir internetin hızı 24 saatin yarısın dan fazlasını 20 Mbps altında seyrediyorsa o zaman servis sağlayıcısına ulaşmanız en mantıklısı olur.

Benimkisi biraz değişik. Türknetin kendi altyapısında 3mbps alıyorum şimdilik. Netspeed diye bir firma duymuştum. Ona geçmeyi planlıyorum. Bu arada 17 ve 64 mbps sonuçlarının çıktığı siteler aynı.

Geri
Yukarı